دبیرکل سازمان ملل خواستار ارایه طرح ژاپن برای مقابله با گرمایش جهانی ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 توکیو- بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه از ژاپن خواست تا طرح میان مدت این کشور برای مقابله با انتشار گازهای گلخانه ای را در سال جاری ارایه کند.
به گزارش رسانه های ژاپنی ، دبیرکل سازمان ملل که برای دیدار رسمی از ژاپن در توکیو بسر می برد ، در دیدار با یوکیو هاتویاما دبیرکل حزب دمکراتیک - بزرگترین حزب مخالف دولت ژاپن - این مطلب را بیان کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه ها ، هاتویاما نیز در پاسخ به این درخواست بان ، گفت: دولت ژاپن باید طرح میان مدت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را بزودی اعلام کند.
بان نیز در این زمینه ابراز امیدواری کرد که این مساله در اسرع وقت به انجام برسد و محقق شود.
وی گفت: اگر ژاپن نتواند این طرح را در جریان نشست آتی سران هشت کشور بزرگ صنعتی عضو گروه 8 که قرار است از روز هفتم ماه جاری میلادی (17 تیر) در استان هکایدو برگزار شود،مطرح کند، وی امیدوار است این طرح تا پایان سال جاری میلادی ارایه شود.
به گفته دبیرکل سازمان ملل ، طرح میان مدت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از جمله گاز مخرب دی اکسید کربن ، گامی در جهت حمایت از طرح بلندمدت ژاپن در این زمینه است.
یاسوئو فوکودا نخست وزیر ژاپن در ماه گذشته میلادی (ژوئن ) متعهد شد که زمینه کاهش 60 تا 80 درصدی میزان انتشار گازهای گلخانه ای در این کشور را تا سال 2050 میلادی فراهم کند.
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل که برای دیداری رسمی از ژاپن در این کشور بسر می برد ، قرار است پس از این دیدار به چین و کره جنوبی سفر کند و سپس برای شرکت در اجلاس سران هشت کشور بزرگ صنعتی عضو گروه 8 در استان هکایدو ژاپن به این کشور بازگردد.
اجلاس سه روزه سران هشت کشور بزرگ صنعتی عضو گروه 8 متشکل از آمریکا، روسیه ، ژاپن ، انگلیس ، فرانسه ، ایتالیا، کانادا و آلمان از روز هفتم ماه جاری میلادی (17 تیر) در شهر تویاکو در استان هکایدو ، واقع در شمال ژاپن برگزار می شود.
گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی در جهان ، توسعه آفریقا، بحران افزایش مواد غذایی و نفت خام در بازارهای جهانی ، چهار محور اساسی مورد بررسی در این نشست اعلام شده است .
آساق 1392**280**2** شماره 211 ساعت 16:39 تمام

سرخط اخبار جهان