۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8089401
۰ نفر
در بیانیه 201 نماینده مطرح شد: فرصت مذاکره برای 1 + 5 با رعایت خط قرمز ایران، فرصت مناسبی است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 سیاسی.هسته ای .مجلس .بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت جدی خود از برنامه هسته ای و سیاست های شورای عالی امنیت ملی اعلام کردند: معتقدیم فرصت مذاکره برای کشوری عضو گروه 1+5 با رعایت خط قرمز جمهوری اسلامی ایران، فرصت مناسبی است که باید این کشورها در جهت حل معضلات فعلی از آن استفاده کنند.
این بیانیه به امضای 201 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است که در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی قرائت شد.
در این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، آمده است: ما نمایندگان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت جدی خود از این عزم ملی و سیاست های شورای عالی امنیت ملی در این زمینه، معتقدیم فرصت مذاکره برای کشورهای عضو گروه 5+1 با رعایت خط قرمز جمهوری اسلامی ایران، فرصت مناسبی است که باید این کشورها در جهت حل معضلات فعلی از آن استفاده کنند و بدانند که صدور قطعنامه و تحریم ، آنها را نه فقط به نتیجه نخواهد رساند بلکه موجب می شود ما نمایندگان ملت بزرگ ایران در جهت دفاع از حقوق ملت تصمیمات دیگری را همانند تصمیم در مورد اجرای پروتکل الحاقی اتخاذ نماییم.
در این بیانیه آمده است: فن آوری هسته ای بدون تردید حق مسلم ملت بزرگ ایران است و این حق دائمی را هیچ قدرتی در جهان امروز نمی تواند تضییع نماید.
فرزندان برومند این ملت بزرگ و دانشمندان جوان ، علیرغم همه تحریم ها و فشارهای علمی و محصور نمودن این دانش توسط محتکران جهان آن توانستند با هوشمندی ویژه ایرانیان که عطیه ای الهی است امروز فن آوری هسته ای را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در تاریخ معاصر ایران اسلامی به ثبت برسانند.
در این بیانیه آمده است: آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی پیرو این کشور ، بدون هر گونه منطق قانونی بین المللی و در چارچوب اهداف سیاسی دنبال تضییع حق مهم ملت ایران هستند .
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در صورتی که آنها به خوبی می دانند که مخازن عظیم نفت و گاز روزی به پایان خواهد رسید و ما گزینه دیگری نداریم جز اینکه از امروز به فکر انرژی جایگزین باشیم تا زورگویانی که امروز به ایران پر انرژی زور می گویند و علیه این ملت قطعنامه صادر می کنند فردا نتوانند سیاست های مستکبرانه خود را علیه این ملت اعمال نمایند.
در این بیانیه همچنین آمده است : همه جهانیان می دانند امروز فن آوری هسته ای به دهها رشته کاربردی مورد نیاز جامعه مانند پزشکی ، کشاورزی ، زمین شناسی و غیره گره خورده است و این حق را از هیچ ملتی نمی توان سلب نمود.
نمایندگان مجلس در این بیانیه گفته اند: پایداری ملت بزرگ ایران و ایستادگی و مقاومت دولت با هدایت مقام معظم رهبری عامل اساسی همه موفقیت هایی است که در عرصه هسته ای بدان دست یافته ایم . خوشبختانه امروز در جامعه اسلامی ما فن آوری هسته ای مرزهای گرایش های سیاسی را در نوردیده و تبدیل به یک عزم ملی جدی شده است.
سیام .**1336**1572 شماره 151 ساعت 13:37 تمام

سرخط اخبار جهان