۱۵ آبان ۱۳۹۲،‏ ۱۵:۵۶
کد خبر: 80893906
۰ نفر
آيت الله جنتي درگذشت حبيب الله عسگراولادي را تسليت گفت

تهران-دبير شوراي نگهبان در پيامي با تسليت درگذشت «حبيب الله عسگراولادي» از بنيانگذاران و عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي، تاكيد كرد: آن مرحوم همواره در خط اصيل انقلاب و پشتيبان ولايت فقيه باقي ماند و به ويژه با خدمت در كميته امداد امام خميني(ره) عمر خود را صرف رسيدگي به محرومان و مستضعفان كرد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، آيت الله «احمد جنتي» در پيامي كه امروز در پايگاه اطلاع رساني شوراي نگهبان منتشر شد، با بيان اين كه رحلت مجاهد نستوه، جناب آقاي حاج حبيب‌الله عسگراولادي موجب تألم و تأثر شد، يادآور شد: آن فقيد سعيد، در جريان نهضت اسلامي امام خميني(ره) از مصاديق «السابقون السابقون، اولئك المقربون» بود و با برپايي دسته هاي عزاداري حضرت سيدالشهدا (س) پيام عاشورائي شهداي كربلا را براي مبارزه با ظلم و ستم روز آمد مي كرد و براي تحقق نظام اسلامي مشقّت سال هاي طولاني مجاهدت و حبس را به جان مي‌خريد.

دبير شوراي نگهبان تصريح كرد كه او پس از پيروزي انقلاب اسلامي هم همواره در خط اصيل انقلاب و پشتيبان ولايت فقيه باقي ماند و به ويژه با خدمت در كميته امداد امام خميني(ره) عمر خود را صرف رسيدگي به محرومان و مستضعفان كرد.

در بخش ديگري از پيام تسليت آيت الله جنتي آمده است: اميدواريم رحلت او در روز اول محرم‌الحرام، نويد پيوستن به كاروان حضرت سيدالشهداء باشد.

دبير شوراي نگهبان در اين پيام براي آن مرحوم از خداوند متعال غفران و رحمت واسعه و براي بازماندگانش صبر و اجر جزيل مسالت كرد.

حبيب الله عسگر اولادي از بنيانگذاران و عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي روز گذشته به دليل عفونت ريوي در بيمارستان دي تهران دعوت حق را لبيك گفت.

سيام(1)**9303**1336