اروپا، هند، چین و خلیج فارس بازارهای هدف صادرات گاز ایران

تهران - رییس هیات مدیره شركت ملی صادرات گاز ایران گفت: بازارهای اروپا، هند و چین و حوزه خلیج فارس بازارهای هدف ایران در تجارت گاز است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، 'عزیزالله رمضانی' با اشاره به این كه تاكنون ٩٥ درصد جمعیت شهری و ٤٠ درصد جمعیت روستایی كشور از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند، گفت: با توجه به ماموریت شركت ملی صادرت گاز و شركت ملی گاز ، باید توسعه تجارت گاز در اولویت قرار گیرد.

وی با تاكید بر این كه شرایط جهانی ایجاب می كند ایران حضور گسترده تری در بازار گاز داشته باشد، گفت: با توجه به شرایط و امكانات موجود، صادرات گاز با خط لوله مورد توجه است، در همین حال به دلیل بلند مدت بودن قراردادهای گاز و بروز تحریم های ناعادلانه، ایران نتوانسته است با وجود تلاش های بسیار، سهم قابل توجهی در تجارت گاز داشته باشد.

براساس گزارش شانا ، مدیر امور بین الملل شركت ملی گاز ایران با ابراز امیدواری از این كه تا پایان افق چشم انداز 20 ساله به سهم شایسته ای از تجارت گاز دست می یابیم، افزود: بازارهای اروپا، هند و چین و حوزه خلیج فارس بازارهای هدف ایران در تجارت گاز است.

وی شرق و جنوب شرق آسیا و بازار غرب اروپا را بازارهای هدف در بخش ال.ان.جی خواند و افزود: بازاریابی ال.ان.جی به مراتب از بازاریابی گاز پیچیده تر است.

اقتصام(1)**9189**1601**

سرخط اخبار اقتصاد