۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8089353
۰ نفر
دو ژنرال بازنشسته ترکیه بازداشت شدند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 سیاسی.ارگن اکن.ژنرال آنکارا- خورشید تولون و شنر اراویغور دو ژنرال بازنشسته ارتش ترکیه صبح سه شنبه در آنکارا دستگیر شدند.
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی ان.تی .وی ، تولون فرمانده سابق سپاه یکم ارتش ترکیه و اراویغور فرمانده سابق نیروهای ژاندارمری این کشور صبح امروز در منازل خود بازداشت شدند.
ان.تی .وی با عنوان این که مصطفی بالبای نماینده روزنامه جمهوریت در آنکارا و سینان آیگون رییس اتاق تجارت آنکارا نیز امروز دستگیر شده اند، افزود: این دستگیری ها به حکم دادگاه استانبول انجام شده و گفته می شود علاوه بر افراد یاد شده سه نفر دیگر که اسامی آنها اعلام نشده نیز دستگیر شده اند.
دادگاه استانبول تاکنون در مورد دلیل بازداشت های یاد شده اطلاعی در اختیار رسانه ها قرار نداده است.
به گفته ناظران آگاه بازداشت این افراد به احتمال فراوان در راستای تحقیقات دادستانی استانبول در مورد گروه موسوم به ارگنکن (ارگنه کن ) که گفته می شود قصد کودتا در ترکیه را داشتند ، بوده است .
از زمان آغاز عملیات موسوم به ارگنکن در ترکیه تاکنون بیش از 49 نفر که در بین آنها اسامی یک سیاستمدار، یک ژنرال بازنشسته ، تعدادی روزنامه نگاران سرشناس و اساتید دانشگاه به چشم می خورد، بازداشت شده اند .
در پی این دستگیری ها، پلیس و نیروهای امنیتی در آنکارا به صورت گسترده حضور یافته و تدابیر امنیتی ویژه ای را از جمله ایست و بازرسی خودروها اعمال می کنند.
خاورم ** 2012 ** 230 1651**1158** شماره 103 ساعت 11:52 تمام

سرخط اخبار جهان