اجلاس انجمن مسلمانان نیوزیلند در پارلمان این کشور برگزار شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 اجتماعی.مذهبی.مسلمانان.نیوزیلند کوالالامپور- اجلاس اعضای اصلی انجمن مسلمانان نیوزیلند موسوم به فیانز روز گذشته در محل پارلمان این کشور برگزار شد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، در آیین افتتاحیه این نشست یک روزه که با حضور نخست وزیر ، وزیر امور اقلیتها و معاون وزیر خارجه نیوزیلند به همراه تنی چند از روسای نمایندگیهای سیاسی کشورهای اسلامی مقیم ولینگتون صورت گرفت ، خانم هلن کلارک با تاکید بر تنوع فرهنگی و نژادی نیوزیلند ، به برخی تلاشهای کابینه خود برای کمک به مشارکت مسلمانان در جامعه اشاره کرد.
از جمله شرکت کنندگان در این اجلاس ، نماینده مسلمانان نیوزیلند در پارلمان این کشور و از اعضای حزب حاکم این کشور بود که در سخنانی به برگزاری نشست های مشترک میان مقامات دولتی نیوزیلند و جامعه مسلمانان این کشور اشاره داشت.
آقای دکتر اشرف چوهدری همچنین ضمن تشریح پیشرفتهای صورت گرفته برای حضور موثرتر مسلمانان در ساختارهای تصمیم گیری نیوزیلند، بر ضرورت تداوم این همکاریها تاکید کرد.
انجمن اسلامی مسلمانان نیوزیلند ( فیانز) به عنوان مهمترین و گسترده ترین تشکل اسلامی این کشور محسوب می شود.
گفتنی است ، دانشگاه ویکتوریا نیوزیلند نیز با همکاری دانشگاه اوتاگو در حال راه اندازی نخستین مرکز اسلام شناسی کشور در دانشکده ادیان این دانشگاه است.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در ولینگتون نیز به منظور تقویت بنیه علمی این مرکز ، مجموعه ای از کتابهای مربوط به ایران ، اسلام و تشیع را به این مرکز اهداء کرده است.
آساق 1366**1789**335** شماره 042 ساعت 09:01 تمام

سرخط اخبار جهان