۷ آبان ۱۳۹۲،‏ ۲:۲۵
کد خبر: 80879272
۰ نفر
اطلاعات در یك نگاه

تهران - سخنان رییس جمهوری در كنگره سراسری خانه كشاورز، بررسی شیوه كنونی پرداخت یارانه ها و پرونده چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی عنوان ها خبری صفحه نخست روز سه شنبه اطلاعات بوده است.

قدم به قدم مشكلات را از پیشرو بر می داریم از سخنان رییس جمهوری در كنگره سراسری خانه كشاورز است كه به عنوان تیتر یك روزنامه اطلاعات برگزیده شده است.

رییس جمهوری در ادامه سخنانش ادامه داده است كه 56 درصد امنیت غذایی كشور وابسته به واردات است.

در ادامه این مطلب در صفحه اول روزنامه اطلاعات آمده است: اراضی كشاورزی برای خانه سازی بی رحمانه تخریب شده است و در سفره امروز ایرانیان آثار مواد غذایی از آمریكای لاتین و آفریقا گرفته تا آسیای دور مشاهده می شود.

بررسی شیوه كنونی اجرای هدفمندی یارانه ها توسط وزیر تعاون، كار و امور اجتماعی موضوع دیگری است كه در صفحه اول روزنامه اطلاعات به آن پرداخته است.

هدفمندی یارانه ها بدون توجه به تجربه كشورهای پیشرفته بود.

همچنین گشوده شدن پرونده چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی موضوع دیگری است كه به نقل از سیدحسن نصرالله در صفحه اول و آخر این روزنامه به آن پرداخته است.

نصرالله در این مطلب بیان كرده است كه مكتب مقاومت نخواهد پذیرفت كه مسأله زندانیان و پیكرهای شهدا به حال خود رها شود، تحولات اخیر ثابت كرد كه سوریه راه حل نظامی ندارد و عربستان به دلیل تحقق نیافتن اهدافش در سوریه بسیار ناراحت است.

سخنان مجید انصاری در معارفه وزیر علوم تحقیقات و فن آوری با عنوان این كه دانشگا هها به كمك دولت بیایند و در این دوره باید بر توسعه كیفی، ایجاد استحكام بین علم، اقتصاد، تولید و صنعت تمركز شود، نیز از دیگر عناوین صفحه نخست این روزنامه است.

(4)**1497 ** 1917