صالحی امیری: جریان سیاسی سازمان یافته ای به دنبال تخریب من است

تهران - وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در دفاع از خود به برنامه های متنوع اش در حوزه جوانان و ورزش اشاره كرد وگفت: جریان سیاسی سازمان یافته ای به دنبال تخریب من است.

به گزارش ایرنا، سیدرضاصالحی امیری درسخنانی درصحن علنی مجلس شورای اسلامی گزارشی ازعملكرد مدیریتی خود در دو ماه گذشته در وزارت ورزش و جوانان ارایه كرد و در ادامه از برنامه های استراتژیك خود در حوزه جوانان و ورزش سخن گفت و در پایان به اتهام هایی كه از سوی برخی از مخالفان به وی زده شده بود، پاسخ داد.

وی درخصوص عملكردش در وزارت ورزش و جوانان گفت:اولین سیاستی كه دنبال كردم حاكمیت اخلاق دركلیه سطوح بود، چرا كه بر این باور بوده ام كه مدیریت در دنیای امروز، ایجاد یك باور و هم اندیشی گروهی با توجه به اخلاق مداری است.

وی گفت: اساس مدیریت را مبتنی بركرامت، انسانیت، اخلاق و آموزه های دینی قرار داده ام.

صالحی امیری افزود: نگاه ملی به حوزه جوانان و ورزش و پرهیز از نگاه روزمره و سلیقه ای، دومین رویكرد من در این مدت بوده است.

وی اظهارداشت:نیازبه توجه سایردستگاه های عالی ازجمله مجلس شورای اسلامی ومجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان دو دستگاه سیاست گذار برای توسعه ورزش وجوانان در كشور داریم.

صالحی امیری پرهیز ازعدم ثبات مدیریتی را از دیگر رویكردهای خود دانست وگفت: تصمیمات لحظه ای واحساسی وغیرمنطقی درهشت سال گذشته هزینه های زیادی راروی دوش این وزارتخانه قرار داده است.

وی ثبات وبرنامه ریزی برتغییر و تحول، سیاست گردش مدیریت بجای تغییر مدیران را از دیگر اقدامات خود دردستگاه ورزش و جوانان دانست وگفت:معتقدیم همه مدیران از تجربیات گران بهایی برخوردارند كه نباید نادیده گرفته شود.

وی افزود:هیچ یك ازمدیران را كنارنگذاشته ام وهمه را در ساختارگردش سازمان به كار گرفته ام.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: پرهیز از رفتار جناحی و سیاسی از دیگر محورهای كاری من است و تلاش كردم دستگاه ورزش دستخوش سیاست زدگی نشود.

وی گفت: انتخاب چهره های خوش نام، متخصص و مقبول یكی از اقدامات من در این زمینه بوده است كه نگرش سیاسی ندارند.

صالحی امیری بابیان اینكه تكریم و تعامل همه جانبه با مجلس به عنوان تكریم ملت ازسیاست های كاری من است، افزود: سیاست ما برتداوم همكاری همه جانبه بامجلس است چرا كه هیچ دستگاهی نمی تواند بدون همدلی با مجلس به موفقت دست پیدا كند.

انتخاب مدیران شایسته، متعهد،متخصص ومقبول، مبارزه با فساد وتشكیل كمیته سالم سازی ورزش را از دیگر رویكردهای خود دانست وگفت: با كار پلیسی ژورنالیستی و تبلیغاتی نمی توان با فساد مبارزه كرد.

وی گفت: برای سالم سازی محیط ورزش، كارگروهی تشكیل داده ایم و از نهادهای نظارتی نیز دعوت كرده ایم كه به ما بپیوندند.

صالحی امیری برنامه ریزی برای ایجاد نشاط وغرور درجامعه رااز دیگر رویكردهای خود دانست وگفت: مهمترین عامل آسیب های اجتماعی یاس و ناامیدی است و برای مبارزه با این تهدید و برای تداوم غرور و نشاط باید در ورزش سرمایه گذاری كنیم.

به گفته وی، دستگاه ورزش و جوانان با داشتن 651هزاركارمند زن ، 6.5 میلیون جوان كه در قالب 13هزارهیات ورزشی فعالیت می كنند ظرفیت 7 میلیونی تولید نشاط و شادی در كشور محسوب می شوند.

صالحی امیری اظهارداشت:دردوماه اخیر، كسب مقام نایب قهرمانی دومین دوره كشورهای اسلامی با حضور 47 كشور دراندونزی، قهرمانی كشتی آزاد در قهرمانی جهان در بوداپست، كسب عنوان قهرمانی آسیا توسط والیبال، نایب قهرمانی ووشو، واترپلو، سنگ نوردی وقهرمانی قایقرانی همگی بیانگر یك روند پرشتاب در جامعه جوان ورزشی برای تولید نشاط و غرور در سطح ملی است.

وی گفت:اگربه این نیروتوجه كنیم،همه مردم خوشحال خواهند شدولبخند شادی برلب همه می نشیند، و نمایندگان درجریان هستند كه در چند ماه اخیر با تلاش جامعه ورزش قدم های بلندی در این بخش برداشته شده است.

وی قانونمداری در همه فدراسیون های ورزشی را از دیگر رویكردهای خود در وزارت ورزش و جوانان دانست وگفت: پیش ازحضورمن، 13 فدراسیون با سرپرست اداره می شدند، اما در دو ماه اخیر، انتخابات چندفدراسیون برگزارشده است وجدول برگزاری انتخابات ترسیم شده است تابراساس یك نظام منطقی و قانونمند، تكلیف بخش های مختلف مشخص شود.

وی پرهیز جدی ازحاشیه وتوجه به متن راازدیگر رویكردهای خود دانست و گفت: سه دهه مدیریت استراتژیك در كشور داشته ام ومی دانم برای اداره وزارتخانه بزرگی همچون ورزش و جوانان، مسوولان آن باید از حاشیه دوری كنند.

وی گفت: تلاش كرده ام این وزارتخانه را به سمت اهداف بلندش به پیش ببرم و جوانان و ورزش دو ظرف بزرگ، مستقل ولی مرتبط با هم هستند و هر كدام می توانند مایه تحول بزرگ در كشور شوند.

وی در ادامه با بیان اینكه كشورمان دارای 23 میلیون جوان است و ما برای هر دو بخش جوانان و ورزش برنامه های جامعی تهیه كرده ایم، گفت: ارتقاء هویت دینی، انقلابی و اسلامی، مشاركت جویی، مدیریت های آسیب های جوانان، تولید نشاط وغروروتوجه به آینده جوانان ازجمله محور های برنامه جامع جوانان است.

وی گسترش وتعالی و ارتقاء اخلاق و معرفت و انسانیت در ورزش،توسعه ورزش همگانی، توسعه ورزشگاه ها، رعایت عدالت ورزشی وتوجه به نیروی انسانی راازرویكردهای مهم خود در برنامه جامع ورزش دانست.

به گفته صالحی امیری، درنظام های علمی ازچهار سرمایه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و انسانی یاد شده است و وزارت ورزش و جوانان انباشتی از سرمایه انسانی است و به شدت می تواند نیاز كشور را در این خصوص تامین كند.

وزیرپیشنهادی ورزش وجوانان در ادامه به اتهاماتی كه برخی از مخالفان او مطرح كردند، پاسخ داد وگفت: سرباز نظام و رهبری هستم و در طول سالیان پس از انقلاب، هیچگاه بر خلاف ولایت مداری حركت نكرده ام، مطمئن باشید كه اگر رهبر معظم انقلاب رضایت نداشته باشند یك لحظه در این مسند نخواهم نشست.

وی گفت: رهبری مبنای بقای نظام است، نمی دانم چرا اینگونه طرح سوال می شود ازمن كه در تمام صحنه های انقلاب، جوانی خود را طی كرده ام وامروزمتوجه می شوم كه برخی مرادرمقابل انقلاب قرار داده اند.

وی گفت:درتمام سنگرها حضور فعال داشته ام ودنبال نام و نان نبوده ام، چگونه می توانم در مقابل نظام و انقلاب قرار بگیرم.

صالحی امیری اظهارداشت:نظام عامل تداوم و بقای همه ما است و هیچ كدام از ما نمی توانیم بدون اعتقاد به نظام، بقا داشته باشیم.

وی گفت: تمایلی به جواب دادن به اتهامات نداشتم، اما به این باور قطعی رسیده ام كه یك جریان سیاسی سازمان یافته بنا دارد یك چهره انقلاب را تخریب كند، در دل من رازهایی است كه تا ابد حفظ خواهد شد چرا كه ما محكوم به حفظ اسرار نظام هستیم، هیچگاه به خود حق نمی دهم كه پشت تریبون فردی را تخریب كنم.

وی گفت:اگراین كار را انجام دهم، تصویر ذهنی نمایندگان و مردم در خصوص برخی تغییر خواهد كردواگربنای پرده دری باشد حرف های اساسی را بنده دارم اما علیه هیچ فردونهادی دراین تریبون حرف نمی زنم چرا كه نظام مبنای مشترك ما است.

وی گفت: هیچگاه در زمانی كه در وزارت اطلاعات بوده ام در امور اقتصادی فعالیت نكرده ام و بنابراین اگر قاچاقی صورت گرفته به من مربوط نمی شود.

صالحی امیری اظهارداشت:دروزارت اطلاعات این نابسامانی را جمع كردیم اماامروز باید پاسخگو خدماتی باشیم كه در وزارت اطلاعات انجام داده ام حال آنكه مسائل مطرح شده هیچ ارتباطی با بنده ندارد.

وی گفت: دستگاه اطلاعاتی شامل افرادی پاك است و نباید با این مسائل آنان را آلوده كرد.

صالحی امیری در خصوص موضوع خوزستان هم گفت: بیشترین خدمات را در كشور انجام داده ام و شب ها وروزها در مرز خوابیدم ونفت را پس از بمب گذاری ها، دوباره به جریان انداختم اما امروز پس ازگذشت 20 سال، باید جوابگوی تخلف یكی از كارمندان خود باشم، براستی نمی دانم چرا برخی می خواهند بالاتر از قوه قضاییه حكم صادر كنند.

وی درخصوص اتهام دخالت دراختلاس بیمه ایران هم گفت: این موضوع را تهمت می دانم و اتهام زنندگان را به حضرت زهرا (س) واگذار می كنم.

صالحی امیری پس ازپایان سخنرانی خود یادآورشد كه منظورش از پرده دری، خطاب كردن نمایندگان و زیر سوال بردن آنان نبوده است.

ورزشی (3) ** 1346 **1590

سرخط اخبار ورزش