يادواره سردار رحيم آنجفي و شهداي عمليات والفجر چهار دراراك برگزار شد

اراك- يادواره سردار شهيد 'رحيم آنجفي' و شهداي عمليات والفجر چهار امروز(شنبه) در حسينيه امام خميني(ره) سپاه روح الله استان مركزي برگزار شد.

به گزارش ايرنا، جانشين فرماندهي سپاه روح الله استان مركزي در اين آيين گفت: امنيت، اقتدار و سربلندي نظام مقدس اسلامي را مديون خون پاك شهدا هستيم.

سرتيپ پاسدار'محسن كريمي' بيان كرد: به فضل الهي، به بركت مجاهدت‌هاي ملت ايران، ثمره خون شهداي گران سنگ و وجود مقام معظم رهبري ايران به يك قدرت منطقه‌اي تبديل شده كه مي‌تواند در معادلات جهاني تاثيرگذار باشد.

وي اظهار كرد: ملت ايران هرگز فداكاري و ايثارگري‌هاي رزمندگان را در هشت سال دفاع مقدس فراموش نمي كند و مي‌داند كه امنيت، آسايش، پيشرفت و اقتدار ملي نظام جمهوري اسلامي ايران مديون خون پاك آن عزيزان است.

جانشين فرماندهي سپاه روح الله استان مركزي افزود: شهيدان، پرچم هاي هميشه در اهتزاز بر فراز قله هاي رفيع عزت، شرف، استقلال و ريشه هاي مستحكم اين سرزمين الهي هستند.

سردار كريمي عنوان كرد: شهداي ايران اسلامي نشان افتخار را با ايثار و فداكاري خود براي هميشه در كارنامه عمل خويش و تاريخ انقلاب اسلامي ايران به ثبت رساندند و تجليل از مجاهدت خالصانه و گراميداشت نقش والاي خانواده‌هاي معظم شهدا وظيفه شرعي و انقلابي همه دوست داران انقلاب و جهاد و شهادت است.

وي اظهار كرد: امروز ثمرات و بركات خون شهدا موجب شده تا اين نظام الهي و اسلامي مستحكم تر از گذشته و سرافرازانه در زمينه هاي مختلف خوش بدرخشد.

جانشين فرماندهي سپاه روح الله استان مركزي اضافه كرد: اگرامروز كشور ما در زمينه هاي مختلف علمي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي به پيشرفت و توسعه دست يافته است، مرهون فداكاري كساني است كه در بحراني ترين روزها سينه هايشان را سپر كردند و در مقابل خطر، هوشيارانه و صبورانه ايستادند و نظام مقدس جمهوري اسلامي را در دنيا به اثبات رساندند.

وي يادآورشد: رشادت ها و از خود گذشتگي هاي شهدايي چون سردار'رحيم آنجفي' ايران اسلامي را بيمه كرده و هيچ قدرتي جرات تعرض به خاك پاك اين سرزمين راندارد.

سرتيپ پاسدار كريمي اظهار كرد: سردار'رحيم آنجفي' از با ادب ترين و با تقوا ترين رزمندگان دفاع مقدس بود و رفتار خوب اين شهيد در گردان هاي مختلف زبانزد همه بود.

سردار شهيد 'رحيم آنجفي' در سال 1332 در روستاي مرزيجران اراك متولد شد و پس از گذراندن تحصيلات ابتدايي به اراك مهاجرت كرد و تحصيلات خود را تا مقطع ليسانس در رشته ادبيات عرب ادامه داد.

اين شهيد بزرگوار بعد از پيروز انقلاب اسلامي به استخدام آموزش و پرورش درآمد و با آغاز جنگ تحميلي به جبهه گيلان غرب اعزام شد و در عمليات والفجر چهار به درجه رفيع شهادت نائل آمد.ك/2

7115/559

سرخط اخبار استان‌ها