«هم میهن» از فردا روی پیشخوان مطبوعات/كرباسچی:از دولت حمایت می كنیم

تهران- مدیر مسوول و صاحب امتیاز روزنامه «هم میهن» با اعلام این خبر كه از فردا (شنبه) این روزنامه در تهران توزیع و روی پیشخوان دكه ها قرار می گیرد، گفت: رویكرد روزنامه «هم میهن» حمایت از دولت یازدهم است.

«غلامحسین كرباسچی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه از فردا (شنبه) دومین پیش شماره روزنامه هم میهن در تهران توزیع خواهد شد، افزود: اولین پیش شماره این روزنامه قبلا منتشر شده است كه داخلی بود و دومین آن قرار است فردا در شهر تهران توزیع شود.

وی با اشاره به اینكه ‌سردبیری این روزنامه را محمد قوچانی برعهده دارد، خاطر نشان كرد: رویكرد این روزنامه چون به تمامی بحث های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، علمی، هنری و ورزشی می پردازد، كلان بوده و به دلیل ایجاد فضای امید در جامعه كه پس از انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایجاد شده است، مشی حمایت از دولت را دارد.

كرباسچی افزود: البته اینگونه نخواهد بود كه بطور كامل از دولت حمایت چشم بسته صورت گیرد. هم میهن روزنامه ای كاملا مستقل است و بطور یقین ضعف های دولت یازدهم را نقد خواهد كرد.

وی تاكید كرد: این روزنامه از افرادی استفاده خواهد كرد كه نارسایی های دولت نهم و دهم را نقد كنند و درجهت حفظ و نگهداری فضای امید ایجاد شده در میان مردم تلاش كنند.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا این روزنامه سخنگوی حزب كارگزاران خواهد بود یا خیر، گفت: هم میهن روزنامه ای مستقل است؛ حزب كارگزاران برای خود تریبون و روزنامه دارد كه درصورت صلاحدید منتشر خواهد شد.

پیش از این«محمد قوچانی»سردبیر روزنامه هم میهن اعلام كرده بود كه كرباسچی مدیرمسوول و صاحب‌امتیاز این روزنامه، 25 شهریورماه گذشته نامه‌ای را برای روشن شدن وضعیت روزنامه به معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته است.

وی افزود: پیرو این نامه، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام كرد كه انتشار روزنامه هم ‌میهن بلامانع است؛ البته طبق اسناد، از روزنامه هم‌میهن اعلام برائت شده و این روزنامه از اتهام‌هایی كه در سال 1386 به آن وارد شد، تبرئه شده است.

روزنامه هم میهن پیش از این دو بار منتشر و در سال های 79 و 86 توقیف شد و البته در هر دو مورد تبرئه شده است.

فراهنگ**9103**1553