فرمانده نیروی زمینی ارتش: اقتدار نیروهای مسلح ایران، موجب ناكامی دشمن شده است

سرپل ذهاب، قصرشیرین - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اقتدار، جانفشانی و رشادت های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، موجب ناكامی دشمن در رسیدن به اهدافش شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر سرتیپ 'احمدرضا پوردستان' روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده تیپ 71 مكانیزه پیاده مستقل ارتش در پادگان ابوذر سرپل ذهاب افزود: تیپ 71 پیاده مكانیزه یكی از یگان هایی است كه بنابر ضرورت های عملیاتی و در جنگ تحمیلی تشكیل شد.

وی تصریح كرد: ضرورت های عملیاتی در دوران دفاع مقدس ایجاب می كرد كه یگان های نیروی زمینی گسترده تر شوند، لذا تیپ 71 پیاده مكانیزه مستقل ارتش تشكیل شد و در جنگ تحمیلی منشا بركات و خدمات بسیاری بود و كاركنان این تیپ در كنار سایر یگان های نیروهای مسلح رشادت های بسیار زیاد نشان دادند.

امیر سرتیپ پوردستان گفت: جای بسی افتخار است كه در پادگانی حضور پیدا كرده ایم كه معراج بسیاری از شهدای ما است و در هر قدمی از این پادگان خون شهیدی ریخته شده است و بدون وضو نباید به این پادگان وارد شد و نفس كشید و قدم زد.

وی با اشاره به رشادت های شهید شیرودی از شهدای والامقام پادگان ابوذر تصریح كرد: این شهید والامقام در این نقطه ساكن بود و از این نقطه سوار بر مركب خود می شد و برای مقابله با تانك های دشمن فضای اینجا را نورانی می كرد.

وی با اشاره به زحمات امیر 'علی جلیلیان پور' فرمانده سابق تیپ 71 پیاده مكانیزه مستقل ارتش افزود: یكی از سربازانی كه در این عرصه منشاء خیر و اقدامات فراوان بوده جلیلیان پور است كه از همان زمان كه شیپور جنگ نواخته شد بعنوان یك سرباز به ندای 'هل من ناصر ینصرنی' حسین زمان خود لبیك گفت و برای دفاع از نظام و مملكت آماده رزم شد و سلاح به دست گرفت.

امیر پوردستان در ادامه سرهنگ 'ساسان مومنی' را بعنوان فرمانده جدید تیپ 71 پیاده مكانیزه مستقل معرفی كرد و گفت: ایشان از افسرانی است كه مدارج شغلی را با موفقیت طی كرده و امروز با مدرك دكتری در سمت فرماندهی خدمت می كند و امید است كه مسیر خدمت امیر جلیلیان پور را با موفقیت ادامه دهد.

در ادامه این مراسم امیر جلیلیان پور فرمانده سابق تیپ 71 پیاده مكانیزه مستقل ارتش گفت: آمادگی نظامی در تیپ 71 بسیار مطلوب است و این آمادگی محیط آرام برای كاركنان این یگان فراهم كرده و علاقه مندی به خدمت را بالا برده است.

وی در ادامه به وحدت و همدلی بین كاركنان و سیستم فرماندهی، عقیدتی و مسوولان لشكری و كشوری اشاره كرد و از تلاش ها و همراهی مردم شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب تقدیر كرد و گفت: با خدای خود عهد می بندم تا زمانی كه زنده هستم، سرباز پا در ركاب كشورم باقی بمانم.

1399/567/1234/ 607

سرخط اخبار سیاست