علم الهدي مفهوم4 ميليون راي جليلي را از نگاه رهبر انقلاب بيان كرد

تهران - امام جمعه مشهد در ديدار با اعضاي سازمان بسيج دانشجويي خراسان رضوي شكست اصولگرايان در انتخابات رياست جمهوري را غيرقابل قبول دانست و به اين موضوع اشاره كرد كه مقام معظم رهبري به جليلي پس از چهار ميليون رايي كه كسب كرد، گفتند: «اين چهار ميليون نشانگر وجود يك جوهره در اين جامعه است».

خبرگزاري دانشجو كه اظهارات آيت الله علم الهدي را منتشر كرد، به نقل از وي نوشت كه علما در جمهوري اسلامي ايران دلواپس و بسيجيان علاوه بر اين دلواپسي، آرمان گرا نيز هستند و اين بسيار براي اسلام ارزشمند است.

امام جمعه مشهد افزود: 57 هزار دانشجو بسيجي در دانشگاه هاي استان خراسان رضوي حضور دارند. ما اگر بتوانيم 5000 بسيجي فعال از ميان اين بسيجيان استخراج كنيم موفق خواهيم بود؛ اما بايد بدانيد اين تعداد دانشجوي بسيجي بايد از آن نوع بسيجياني باشند كه حاضر مي شوند بروند به روي مين.

وي در پاسخ به سوالات بسيجيان در خصوص نفوذ تفكرات شرقي و غربي در داخل دانشگاه ها گفت: راهكار مقابله با اين نفوذ به شيوه مستقيم به نتيجه نمي رسد؛ اگر ما بياييم و جريان فكري خود را حفظ كنيم و بر مباني اعتقادات ديني و مذهبي خود پافشاري كنيم، مي توانيم در مقابل اين تفكر بايستيم.

علم الهدي افزود: اينكه در انتخابات فكر كنيد اصولگرايان شكست خورده اند را من اصلا قبول ندارم در حال حاضر سه ماه است كه دولت يازدهم مستقر شده و تمام تلاش خود را در حساس ترين نقطه كشور يعني خراسان رضوي جهت تشكيل شورايي براي خود انجام داده اند؛ اما موفق نشده اين يعني ما اصولگرايان هنوز قدرت داريم.

وي گفت: تا به همين امروز دولت يازدهم شش نفر را در مشهد مقدس جهت تصدي پست استانداري تا مرز حكم دادن جلو برده است؛ اما نتوانسته از اين ميان شخصي را بر اين مسند بنشاند مشخص است كه اصولگرايي هنوز شكست نخورده است اين عمليات رواني است كه اصلاح طلبان راه انداخته اند تا اصولگرايان را منزوي كنند.

به گفته وي، دولتي كه سر كار آمده 49.3درصد راي مردم را با خود ندارد و اين تقريبا يعني نصف آراي ملت ايران اگر تنفيذ رهبري نبود اين دولت قدم از قدم نمي توانست بردارد و اينكه ما بگوييم در مجموع نفوذ قدرت را در كشور بايد نگاه كنيم اين خيلي معيار نيست.

امام جمعه مشهد افزود: رئيس جمهوري اسلامي ايران از تبار اصلاح طلبان نيست گرچه در برابر تصميم گيري هاي آنها نيز سفت و محكم مقابله نمي كند؛ اما از جنس خاتمي و مباني فكري او نيز نمي باشد در حال حاضر روحاني در خصوص تصميم گيري هاي مهم خود هيچ شخصي را به اندازه رهبري قبول ندارد.

وي گفت: جليلي كانديدايي بود كه تقريبا 90 درصد از آراي خود را به دليل گفتمان انقلابش به دست آورد؛ اما ديگر كانديداي دور يازدهم در مسئله مديريتي و اداره كشور آرا را به خود اختصاص دادند.

علم الهدي ابراز عقيده كرد: اكثر افرادي كه به جليلي راي دادند دانشجويان طلبه ها و اكثرا جوان و پرانرژي بودند اين چهار ميليون جوهره انقلاب هستند و ما بايد آنها را منسجم تا دوره بعدي انتخابات رياست جمهوري حفظ كنيم اين چهار ميليون همان افرادي هستند كه اگر الان جنگ ميان ايران و آمريكا شكل بگيرد در ميدان جنگ خط مقدم و عقبه آن خدمت خواهند كرد.

وي گفت: جرياني كه روي كار آمده جريان ما نيست، درست است كه اصلاح طلبان اكنون امور را تا حدودي در دست گرفته اند؛ اما وظيفه ما غصه خوردن و به گردن گرفتن نيست با وجود گذشت سه ماه از استقرار دولت جديد اما تورم هنوز سرجايش است و تكان نخورده و مرغ نيز به كيلويي 7000 تومان رسيده اگر دولت اصولگرا الان بر سر كار بود آنها چگونه رفتار مي كردند ما نيز بايد از دولت دليل اين ناتواني را مطالبه كنيم.

امام جمعه مشهد ابراز داشت: آنچه كه امروز اقتصاد ما را اين چنين دچار بحران كرده است عملكرد ضعيف احمدي نژاد در شش ماه آخر دوران رياست جمهوري اش بود.

وي گفت: سونامي كه امروز با يك حركت اقتصاد ما را زير و رو كرده است همان تصميم بانك مركزي در ماه هاي آخر رياست جمهوري احمدي نژاد بود؛ اما متاسفانه به جاي اينكه چندنفر كارشناس و مدير بيايند و اين مسئله را در داخل حل كنند دنبال مقصر مي گردند و ديپلماسي خارجي را راهكار مي دانند.

علم الهدي افزود: بايد حواس مان جمع باشد كه كم كاري و ناتواني ديپلماسي امروز دولت يازدهم به گردن ما نيفتد آنچه كه اكنون در سياست خارجي ما شكل گرفته شكست خورده است؛ زيرا آمريكا هيچ زمان در برابر ما از خود نرمش نشان نخواهد داد ما منتظر هستيم تا ببينيم دولت و ديپلماسي او چه كار مي خواهد انجام دهند و بايد حواس مان باشد كه به گونه اي رفتار نكنيم كه شكست خود را به گردن ما بيندازند و در انتهاي بگويند بچه حزب اللهي ها، علما و در نهايت رهبري نگذاشتند كه ما كاري انجام دهيم.

به گفته امام جمعه مشهد، آن جرياني كه مي خواهد شعار «مرگ بر آمريكا» را براندازي كند و يا حرف هايي را در سايت ها بيان مي كنند كه فرزندان شهدا را نيز به هم مي ريزد همان جرياني است كه مي خواهد بگويد «نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران» اينها قشري خاكستري هستند كه مي خواهند بي بند و باري و از بين رفتن ارزش هاي اسلامي و از بين رفتن استكباري ستيزي را در ميان ما عادي جلوه دهند.

علم الهدي افزود: اگر اين جريان ساختارشكن موفق شود كار خود را پيش ببرد ما همه چيز را از دست خواهيم داد و بايد اسلام را فراموش كنيم بايد در عرصه دانشگاه اجازه ندهيم اين اتفاق بيفتد، البته در اين مسير وابسته افرادي نيز نشويم.

1610

هدف ايرنا گسترش آگاهي است و لذا مطالب اين بخش لزوما به معناي تاييد محتواي آن نيست.

سرخط اخبار سیاست