كتاب «چهار عنصر بيدل» منتشر شد

تهران - انتشارات بين المللي الهدي كتاب «چهار عنصر بيدل» با بازنگري ضياءالدين شفيعي را منتشر كرد.

يكي از ويژگي‌هاي سبك هندي اين است كه مخاطبان هر اندازه با آن ارتباط برقرار كنند دريچه‌هايي تازه‌تري براي درك شعر به روي‌ آنها باز مي‌شود و مي‌توانند بيشتر به عمق آن پي ببريم.

به گزارش ايرنا ، در نثر بيدل دهلوي همه ويژگي هاي سبك هندي موجود است كه از آن ميان مي توان به خيال پردازي هاي پيچيده عارفانه و تشبيه ها و استعاره ها و تركيب هاي زيبا و هنرمندانه كه به وفور مشاهده مي شود، اشاره كرد.

در برخي موارد خيال پردازي هاي چند لايه، پرداختن به دل مشغولي ها، حكمت ها و هر آن چه بايد در سبك هندي ببينيم در عرصه نثر بيدل تجلي پيدا مي كند و اين سبب شده است تركيبات سبك هندي مغشوش و غير قابل فهم مبدل شود.

در كتاب «چهار عنصر بيدل» سعي شده اين اثر به رسم الخط امروز فارسي بازنويسي شود كه فارسي زبانان بتوانند به راحتي اين كتاب را بخوانند.

تاليف اين كتاب ده سال زمان برده است هدف از نگارش آن آشنايي بيشتر مخاطبان با لايه هاي دروني شعر بيدل است.

مراسم رونمايي از «چهار عنصر بيدل» روز يكشنبه 12 آيان از ساعت 15:30 در سالن سعدي برج ميلاد برگزار مي شود.*نقد «جايي براي پيرمردها نيست» در سراي داستان

نشست «عصر اقتباس» با موضوع نقد و بررسي اقتباس سينمايي «جايي براي پيرمردها نيست» سه‌شنبه 30 مهر ماه در سراي داستان برگزار مي‌شود.شاپور عظيمي، نرگس آبيار و مزدا مرادعباسي در اين نشست به بررسي ساخته «برادران كوئن» اثر «كورمك مك‌كارتي» مي‌پردازند كه ساعت 14 در سراي داستان به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش ايرنا از بنياد ادبيات داستاني ايرانيان ، فيلم جايي براي پيرمردها نيست داستان مردي است كه به همراه همسرش در يك خانه كارواني در تگزاس زندگي مي‌‌كند. او يك روز موقع شكار تعدادي جنازه و در كنار آنها بسته‌هاي مواد مخدر و مقداري زيادي پول پيدا مي‌كند، در اين ميان كلانتر نيز در تلاش است تا مرد را پيدا كند و پول‌ها را از او بگيرد.* «بانوي نازنين» در سراي داستان نقد مي‌شود

نشست نقد و بررسي كتاب «بانوي نازنين» دوشنبه 29 مهر ساعت 15 در سراي داستان بنياد ادبيات داستاني برگزار مي‌شود.

ناصر نادري و سيدعلي كاشفي‌خوانساري در اين نشست جديدترين اثر مهري ماهوتي را نقد مي‌كنند كه از توليدات رمان نوجوان امروز كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان است.

«بانوي نازنين» كه به گفته نويسنده‌اش بر اساس مستندات تاريخي به نگارش درآمده، زندگي حضرت خديجه (س)، به پيش از ازدواج با پيامبر و تا زمان وفات اين بانوي بزرگوار، پرداخته و زني را تصوير كرده كه قدرتمند و موفق است.* كتاب 'زين الدين به روايت همسر' به چاپ يازدهم رسيد

كتاب 'نيمه پنهان ماه: زين‌الدين به روايت همسر' اثر بابك واعظي به چاپ يازدهم رسيد. اين اثر براي نخستين بار در سال 1382 چاپ شد و تاكنون بالغ بر 42 هزار نسخه از اين كتاب به فروش رسيده است.

نويسنده در كتاب 'زين الدين به روايت همسر' روند زندگي كوتاه اما پر خاطره منيره ارمغان همسر وي را به تصوير مي‌كشد.

كتاب 'زين‌الدين به روايت همسر شهيد' در قطع پالتويي و 55 صفحه با شمارگان سه هزار و 300 نسخه و بهاي 14 هزار ريال را انتشارات روايت فتح منتشر مي كند.

فراهنگ‌**1630**1588