نماينده مجلس: ايجاد مراكز تجارت بين المللي  سنك ساختمان در محلات ضروري است

خمين - نماينده مردم محلات و دليجان در مجلس شوراي اسلامي گفت: به منظور شناسايي كميت و كيفيت سنگ نماي ساختمان در اين شهرستان ايجاد مراكز تجارت بين المللي سنگ در استان مركزي بويژه محلات ضروري است.

حجت الاسلام 'عليرضا سليمي' روز جمعه در دومين روز ششمين نمايشگاه بين المللي معدن، سنگ و صنايع وابسته به خبرنگار ايرنا اظهار كرد: نبود مراكز تجاري بين المللي براي معرفي و بازاريابي محصولات سنگ ساختمان شهرستان محلات، موجب كم رنگ شدن بازار اين محصول در خارج از كشور مي شود.

وي بازاريابي و معرفي ضعيف سنگ نماي ساختمان كشورمان در برخي كشورها از جمله عراق و تركيه موجب جولان و تبليغ ديگر رقباي هندي و چيني درگرفتن بازار است كه بايد چاره انديشي كرد.

نماينده مردم محلات و دليجان در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: به روز كردن فناوري استخراج و سنگبري در معاون سنگ را گام نخست توليد بهينه و تهيه محصول مرغوب براي صادرات دانست و اظهار كرد: اين امر با حمايت دولت و گشايش اعتبار براي پرداخت تسهيلات از سوي صندوق توسعه ملي كشور محقق مي شود.

عضو هيات رييسه كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، توليد و فرآوري معادن و صنعت سنگ ساختمان را براي بهره برداران بسيار سخت و طاقت فرسا دانست و گفت: با حمايت از بخش معدن و صنعت سنگ و حفظ بازار خارجي براي صادرات اين محصول خدادادي موجب توليد ثروت و افزايش صادرات غيرنفتي و محقق شدن حماسه اقتصادي خواهد شد.

وي با اشاره به وجود 20 ميليون تن ذخاير سنگ معدن مرغوب در شهر 'نيم ور' شهرستان محلات گفت: فعال بودن 68 معدن و فعاليت 260 كارخانه سنگبري، اين منطقه از كشور را به يك كارگاه صنعتي، هنري و اشتغالزا تبديل كرده است.

ششمين نمايشگاه بين المللي معدن، سنگ و صنايع وابسته از روز پنجشنبه به مدت سه روز با حضور نمايندگان كشورهاي ايتاليا، چين، آلمان، تركيه، فرانسه و كره جنوبي در محلات برپا شده است.

555/ 330