منطقه آزاد اروند پتانسيل تبديل به بزرگترين و بهترين منطقه آزاد كشور را دارد

آبادان- مديرعامل جديد منطقه آزاد اروند با اشاره به پيشينه اقتصادي اين منطقه گفت: منطقه آزاد اروند پتانسيل تبديل به بزرگترين و بهترين منطقه آزاد كشور را دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا 'اسماعيل زماني' روزشنبه درنشست با مسوولين شهرهاي آبادان و خرمشهر برتوسعه همه جانبه اين شهرها تاكيد كرد و گفت: توجه به زيرساخت ها موجب پيشرفت و توسعه اين منطقه مي شود و در اين راه نياز به تلاش و كمك مسوولين داريم.

وي با اشاره به ناكافي بودن بودجه و سرمايه هاي دولتي براي ساخت شهرهاي آبادان و خرمشهر افزود: براي رشد و توسعه اين منطقه نيازمند جذب سرمايه هاي خارجي هستيم.

رييس هيات مديره منطقه آزاد اروند وجود فرودگاه بين المللي آبادان ، بندر خرمشهر و ساير زيرساخت ها را يكي از نشانه هاي توسعه منطقه دانست و تصريح كرد كه آبادان و خرمشهر از ديرباز دروازه ورودي فرهنگ و تمدن نوين اقتصادي بود است.

وي افزود: پذيرش مسووليت در اين منطقه بايد همراه با خدمت به مردم آبادان و خرمشهر باشد.

زماني دعوت از مشاوران بين المللي و داخلي براي طراحي منطقه آزاد اروند ، برنامه ريزي و جذب سرمايه را از مهمترين اولويت هاي فعاليت در اين سازمان اقتصادي دانست و گفت: مناطق آزاد مي توانند دروازه هاي رشد اقتصادي ايران شوند.

مديرعامل منطقه آزاد اروند با اشاره به سنگاپور و توسعه يافتگي اقتصادي اين كشور افزود: منطقه آزاد اروند مي بايست به عنوان منطقه توسعه يافته اسلامي مطرح شود و الگويي براي تمدن اسلامي باشد.

زماني خواستار همراهي مسوولين شهرهاي آبادان و خرمشهر براي موفقيت هر چه بيشتر در امر خدمت رساني شد.

رييس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: آبادان و خرمشهر حق بزرگي به نظام جمهوري اسلامي دارند و بايد حق مردم اين شهرها ادا شود.

در ادامه عضو موظف هيات مديره سازمان منطقه آزاد اروند در اين نشست مهمترين هدف اين سازمان اقتصادي را توسعه و پيشرفت شهرهاي آبادان و خرمشهر دانست.

'عبدالله كعبي' افزود: با آمدن دولت تدبير و اميد همه بايد كمك كنند تا در ماموريت توسعه و پيشرفت منطقه آزاد اروند موفق شويم.

وي گفت: آبادان و خرمشهر مديران خوبي همانند استاندار جديد خوزستان دارد كه بسياري از آنان هم اكنون درنقاط مختلف كشور موفقند.

كعبي با اشاره به لزوم بهره برداري از راهكارهاي قانوني افزود: جذب سرمايه گذار و ايجاد امنيت براي سرمايه گذاري در منطقه آزاد اروند نياز به همت همگاني دارد و در اين راه لازم است ائمه جمعه و مسوولين شهرهاي آبادان و خرمشهر ، اقتصادي بودن منطقه آزاد اروند را تبيين كنند.

538/7102

سرخط اخبار استان‌ها