داوداوغلو به سووال خبرنگار دانماركی واكنش نشان داد

آنكارا- ' احمد داوداوغلو ' وزیر امور خارجه تركیه نسبت به سووال خبرنگار دانماركی كه از او پرسید آیا حمایتهای تركیه از گروههای معارض سوری و وابسته به القاعده در آینده تهدیدی برای تركیه نخواهد شد؟ واكنش نشان داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ، خبرنگار دانماركی این سووال را در جریان دیدار وزرای امور خارجه تركیه و دانمارك در آنكارا عنوان كرد.

احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه تركیه در واكنش به این سووال گفت كه من باید اول سووال شما را تصحیح كنم ، ما از مخالفان سوری حمایت می كنیم ولی از گروههای وابسته به القاعده حمایت نمی كنیم و اجازه هم نمی دهیم كه آنها از مرزهای ما استفاده كنند.

وزیر خارجه تركیه افزود: كسی حق ندارد با طرح سووالاتی از این قبیل تركیه را با سوء ظن ها رو به رو كند و هدف افرادی كه چنین تبلیغاتهای منفی را علیه تركیه به راه انداخته اند این است كه وانمود كنند كه دولت 'بشار اسد' مشغول مبارزه با تروریستهاست.

اخیرا برخی از رسانه های داخلی و خارجی انتقادهای خود را متوجه حمایتهای تركیه از برخی گروههای افراطی از جمله القاعده و النصره كرده اند.

خانم 'روهات منگی' یكی از نویسندگان تركیه درباره خطر شبكه های تروریستی علیه تركیه در نتیجه سیاست مداخله جویانه دولت اردوغان در خصوص مساله سوریه هشدار داد.

وی در مقاله ای در روزنامه وطن نوشت، نمایندگان حزب مخالف جمهوریخواه خلق می گویند كه شهرهای مرزی تركیه چون جیلان پنار ، ریحانلی ، كیلیس و انتاكیا به پایگاهی برای جبهه النصره وابسته به القاعده تبدیل شده اند.

وی با انتقاد از بی اعتنایی دولت تركیه به حضور و فعالیتهای النصره در مرزهای تركیه با سوریه افزود: تركیه در برابر خطر القاعده قرار گرفته است.

این نویسنده با تاكید بر وخامت اوضاع امنیتی در مرزهای تركیه با سوریه اضافه كرد: اكنون در مقابل این خطر لازم است دولت تركیه سیاست های درستی را اتخاذ كند و در جستجوی راه حلی برای رفع این تهدید باشد.

خاورم ** 2010**230** 3404

سرخط اخبار جهان