۱۶ مهر ۱۳۹۲،‏ ۱۷:۴۹
کد خبر: 80851413
۰ نفر
میزان كشته شدگان حوادث رانندگی 31 درصد كاهش یافته است

تهران - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به آغاز برنامه چهارم توسعه از سال 84 تا 91، گفت: در این دوره زمانی از میزان كشته شدگان حوادث راهنمایی و رانندگی 31 درصد كاسته شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «اسكندر مومنی» عصر سه شنبه در مراسم دیدار سفرا، كارداران و نمایندگان سازمان های بین المللی مستقر در تهران با فرماندهان ناجا، افزود: موضوع ایمنی و انضباط در ترافیك از بزرگترین دغدغه های ملت ها و دولتهاست.

وی اظهار داشت: طبق آخرین آمار اعلام شده یك میلیارد و 700 میلیون دستگاه وسیله نقلیه در جهان وجود دارد و سالانه بیش از یك میلیون و 200 هزار نفر در جهان براثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند.

وی با اشاره به اینكه پلیس راهور برنامه های خود را برای افزایش انضباط، ایمنی و آمد و شد آغاز كرده است، تصریح كرد: استفاده از سیستم های هوشمند ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی جلب مشاركت سازمان ها و مردم و ایجاد بستر مناسب برای ارتقا فرهنگ ترافیك را از جمله اقدامات راهور اعلام و اضافه كرد: به همین منظور 10 میلیون دانش آموز بعنوان پلیس یار جوان و نوجوان، یك میلیون معلم، مربی و مدیر بعنوان فرهنگ یاران ترافیك در این زمینه با پلیس راهنمایی و رانندگی همكاری می كنند.

مومنی تقویت گشت های نامحسوس به منظور كنترل وسایل نقلیه بویژه خودروهای حمل و نقل بار و مسافر و برخورد با تخلفات حادثه ساز و خطرآفرین را از دیگر فعالیت های پلیس راهور برشمرد.

وی اظهار داشت: از سال 84 تا 91 معادل 87 درصد به تعداد دارندگان گواهینامه افزوده شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی افزد: 163 درصد نیز به تعداد موتورسیكلت ها و 139 درصد به تعداد خودروهای كشور در این دوره زمانی اضافه شده است.

در ادامه این مراسم از پلاك جدید خودروهای سیاسی با حضور فرمانده نیروی انتظامی، تعدادی از سفرا و نمایندگان سازمان های بین المللی مستقر در تهران رونمایی شد.

پیشتر پلاك خودروهای پلیس و تاریخی، ملی شده بود و قرار است در آینده نزدیك پلاك یكسان و ملی در اختیار تمام خودروهای نیروهای مسلح قرار گیرد.

اجتمام (3)1880**1558