تركان: نحوه افزايش سهم نخبگان در توليد ناخالص ملي بررسي مي شود

تهران – سرپرست سازمان فضايي ايران گفت: نحوه افزايش سهم نخبگان در توليد ناخالص ملي بررسي مي شود.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، اكبر تركان عصر سه شنبه در پژوهشكده سامانه هاي فضايي سازمان فضايي ايران و در جمع خبرنگاران افزود: درهفته جهاني فضا، برنامه هايي براي افزايش سهم فضا در توليد ناخالص ملي و جذب نخبگان در بخش فضا ارايه مي شود.

تركان گفت: ايران داراي بيشترين سهم فارغ التحصيلان در بخش فضا است و فارغ التحصيلان با ايجاد و كسب شغل متناسب خود در توسعه اقتصاد كشور تاثيرگذار خواهند بود.

سرپرست سازمان فضايي ايران تاكيد كرد: نگهداري و جذب نخبگان مستلزم خلق شغل متناسب با آن ها است.*** حضور نماينده سازمان ملل در ايران به مناسبت هفته جهاني فضا

دكتر 'مزلان عثمان' نماينده سازمان ملل در امور ماوراي جو، به مناسبت هفته جهاني فضا در ايران حضور يافت و قرار است از مراكز علمي و تحقيقاتي كشور بازديد داشته باشد.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، دكتر حميد فاضلي قائم مقام سازمان فضايي ايران عصر سه شنبه در اين زمينه به خبرنگاران گفت: قرار است دكترعثمان از دستاوردهاي ايران در حوزه مديريت بلاياي طبيعي و زيرساخت هاي ايجاد شده در مركز فضايي البرز بازديد داشته باشد.

فاضلي افزود: همچنين وي قرار است ديدارهايي از دانشگاه هاي كشور و همچنين نشست هايي را با زنان نخبه ايراني داشته باشد.

خانم دكتر مزلان عثمان داراي كتراي فيزيك نجومي و استاد فيزيك دانشگاه ملي مالزي است. وي صاحب مقالات متعددي در حوزه فضا و مديريت محيط زيست در نشريات بين المللي است.

علمي(3)**9190**م.پ**1599