استانداری تهران برای كاهش آلودگی هوا تصمیماتی جدید اتخاذ می كند

تهران بزرگ – استاندار تهران ضمن هشدار نسبت به افزایش احتمالی آلودگی هوای پایتخت اعلام كرد: برای مبارزه با آلودگی هوا تصمیماتی جدید اتخاذ خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سید حسین هاشمی در نشست امروز - سه شنبه - خود با ائمه جمعه گفت: با توجه به تجربه سالهای گذشته اگر آلودگی هوای تهران به حدی برسد كه برای مردم زیان داشته باشد، حتماً تصمیماتی جدید اتخاذ خواهد شد.

استاندار تهران ادامه داد: این نگرانی وجود دارد كه آلودگی هوای تهران بیشتر شود و در صورت افزایش آلاینده‌های هوایی شهر تهران، تصمیماتی جدید در خصوص تردد و ساعات كاری ادارات اتخاذ خواهد شد.

هاشمی در این نشست همچنین با انتقاد تلویحی از روند طولانی ساخت مصلای امام خمینی (ره) در تهران تاكید كرد: اتمام پروژه های نیمه كاره ساخت مصلا در استان، مهم تر از ساخت مصلاهای جدید است.

وی منابع مالی اختصاص داده شده به ساخت مصلاها را محدود اعلام كرد و گفت: اگر چهار مصلای مجهز در استان بسازیم، بهتر از این است كه كلنگ آغاز به كار 30 مصلای نیمه كاره را به زمین زده باشیم.

وی گفت: بهتر است برنامه مصلای تهران را در مورد مصلاهای شهرستان ها تكرار نكنیم.

مصلای تهران تقریبا از سه دهه پیش تاكنون در حال ساخت و توسعه می باشد.

وی همچنین همكاری و تعامل مثبت بین فرمانداران، ائمه جمعه، شوراهای شهر و شهرداران استان را یك ضرورت اساسی برای پیشبرد خدمت رسانی به مردم در پایتخت عنوان كرد و افزود: به كثرت سفرهای شهرستانی اعتقادی ندارم و معتقدم كه این سفرها باید كارشناسی شده و با كیفیت انجام شوند تا خروجی سفرها، خروجی مثبتی در ارائه خدمات و حل مشكلات مردم شهرستان های استان باشد.

استاندار تهران با اشاره به حمایت ائمه جمعه استان از ساخت صحن حضرت زهرا(س) توسط ستاد بازسازی عتبات تهران ابراز امیدواری كرد، با جلب مشاركت های مردمی، این صحن به عنوان یك افتخار ماندگار برای نظام جمهوری اسلامی هرچه زودتر تكمیل شود.

وی داشتن مشی اعتدالی، دانش و تجربه كافی، حسن شهرت و اصالت خانوادگی را از ویژگی های فرمانداران و مدیران استانی مورد انتخاب خود عنوان كرد و از انتصاب فرمانداران جدید استان تا یك ماه آینده خبر داد.

هاشمی، تاكید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی در كشور را یادآور شد و خاطر نشان كرد: استان تهران به عنوان پایتخت كشور نقش مهمی در تحقق حماسه مورد نظر رهبر معظم انقلاب دارد و تمامی فرمانداران و مدیران استانی باید برنامه ریزی مدونی در این راستا داشته باشند.

وی، جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام اسلامی را بسیار پیچیده تر از جنگ تحمیلی عنوان كرد و تحریم اقتصادی را آخرین حربه استكبار جهانی علیه تهران ارزیابی كرد.

استاندار تهران یادآور شد: ما نباید مردم را با یك نامه دادن سرگردان كنیم اگر بتوانیم 200 نفری را كه در شهرستانها به ما مراجعه می كنند مشكلات 10 درصد آنها را برطرف كنیم رضایت مندی بهتری نیز كسب می شود.

وی با بیان اینكه در انتخاب فرمانداران هیچ فرد یا جناحی بر من فشار نیاوردند، اظهار كرد: طبیعتاً ما فرمانداری را انتخاب می كنیم كه تجربه كافی یا حداقل 10 سال سابقه كاری داشته باشد و همچنین از خوش نامی و اعتدال نیز برخوردار باشد.

هاشمی اضافه كرد: داشتن تجربه كاری مرتبط در وزارت كشور یكی از ملاكهای انتخاب فرمانداران و بخشداران خواهد بود.

**معرفی بیش از 200 نفر برای تصدی 16 فرمانداریسرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری تهران هم در این نشست اعلام كرد: ضمن هماهنگی با ائمه‌جمعه شهرستانها و البته براساس ملاكهایی كه به آن پایبند هستیم، فرمانداران و بخشداران را بر اساس شایسته سالاری انتخاب خواهیم كرد.

سید شهاب الدین چاووشی، ولایتمداری را یكی از ویژگی های اصلی فرمانداران منتخب عنوان كرد و گفت: تاكنون برای 16 فرمانداری بیش از دویست نفر معرفی شده‌اند كه نهایتاً با در نظرگرفتن مولفه هایی نظیر تجربه، دانش، حسن شهرت، اصالت و اعتدال، فرمانداران و بخشداران را انتخاب خواهیم كرد.**كمك 80 میلیارد تومانی به مساجد و حوزه هامعاون برنامه‌ریزی استانداری تهران نیز در نشست ائمه جمعه با استاندار گفت: از سال 86 تا پایان سال 91 قریب به 80 میلیارد تومان در قالب كمك به مساجد و حوزه‌های علمیه استان پرداخت شده است.

نعمت االله تركی، میزان كمك ها به مصلاهای استان را 14 میلیارد تومان ارزیابی كرد و خاطر نشان كرد: برای سال 92 حدود 7 میلیارد تومان در بودجه استان جهت كمك به این امر اختصاص یافته است.

وی، سهم استان تهران در كمك به حوزه های علمیه را نیز برای سال 92، قریب به 12 میلیارد تومان عنوان كرد.**وضعیت امنیتی استان مطلوب استسرپرست معاونت امنیتی–انتظامی استانداری تهران هم در این نشست به تشریح وضعیت امنیتی استان پرداخت و وضعیت امنیتی استان را مناسب عنوان كرد.

صفرعلی براتلو اضافه كرد: نیروی‌انتظامی عملكرد مطلوبی در استان داشته است و خوشبختانه مشكل امنیتی خا‌صی در تهران وجود ندارد و باید تلاش كنیم تا به نقطه مطلوبی از امنیت برسیم.

وی گفت: با موافقت وزارت كشور و استاندار‌محترم در تفكیك معاونت امنیتی از معاونت سیاسی، به مقوله امنیت، در استان بسیار كاربردی و تخصصی خواهیم پرداخت.

تهرام/9191 / 1396 / 1449