ساخته هاي كامكارها در دونوازي سنتور شنيده مي شود

تهران - ساخته هاي كامكارها در دونوازي سنتور با هنرمندي سياوش كامكار و مهيار طريحي در تالار رودكي اجرا مي شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، كنسرت دونوازي سنتور به سبك معاصر با اجراي «سياوش كامكار» و «مهيار طريحي» به روي صحنه تالار رودكي مي رود.

در اين كنسرت قطعات تكنوازي ساخته «اردوان كامكار» و «سياوش كامكار»، تكنوازي ساخته «اردوان كامكار» و «مهيار طريحي»، «مقدمه» ساخته «سياوش كامكار»، «لاله سر» با تنظيم «سياوش كامكار» و «مهيار طريحي»، «آواز بيات ترك» بداهه نوازي در دستگاه «بيات ترك»، «چهارمضراب بيات ترك» ساخته «پشنگ كامكار» با تنظيم «اردوان كامكار»، «شعف» ساخته «سياوش كامكار»؛ «آرام» ساخته «مهيار طريحي» و «حركت» ساخته «مهيار طريحي» اجرا مي شود.

كنسرت دو نوازي سنتور 18 و 19 مهرماه ساعت 18 در تالار رودكي اجرا مي شود.** رِنگ نوازي گروه بيگاه در تالار رودكي

كنسرت «تصنيف و رنگ نوازي» توسط گروه «بيگاه» به سرپرستي آنا محسن پور و خوانندگي شروين حيدري در تالار رودكي اجرا مي شود.

بخش اول اين كنسرت در دستگاه «شور» با اجراي قطعات «رنگ اصول»، تصنيف «مرا راه كردي» و «رنگ شور» شروع مي شود و در ادامه تصنيف «نمي دانم» و «رنگ افشاري» در دستگاه «افشاري» تقديم علاقمندان مي شود.

پس از آن در دستگاه «دشتي»، تصنيف «آتش جاودان» و «رنگ دشتي» و در دستگاه «ابوعطا» تصنيف «اي كبوتر»، «رنگ ابوعطا» و «ضربي ابوعطا» اجرا مي شود.

در بخش دوم كنسرت مذكور در دستگاه «چهارگاه» تصنيف «اي ساربان» و «رنگ چهارگاه» نواخته و خوانده مي شود و در ادامه در دستگاه «همايون» تصنيف «ساقي ساقي» و «رنگ همايون» و در دستگاه «اصفهان» تصنيف «گو به ساقي»، «رنگ اصفهان» و تصنيف «ايران هنگام كار» است ، تقديم علاقمندان مي شود.

نيما حسينيان نوازنده كمانچه؛ شروين حيدري نوازنده سه تار و خواننده؛ نيلوفر رادمند نوازنده سنتور؛ نويد رئيسي نوازنده تارباس؛ تارا سلطاني نوازنده تار؛ خسرو فريبي نوازنده تنبك و آنا محسن پور نوازنده كمانچه در اين كنسرت هنرنمايي مي كنند.

كنسرت گروه «بيگاه»، 16 مهرماه ساعت 20 در تالار رودكي برگزار مي شود و علاقمندان به منظور تهيه بليت مي توانند به سايت سي گذر مراجعه كنند.

فراهنگ**9266 ** 1418

سرخط اخبار فرهنگ