دو كتاب جديد همزمان با جشنواره تئاتر كودك چاپ مي شود

تهران - دومين مجموعه از نمايشنامه هاي «ديويد وود» در كنار يك كتاب پژوهشي به مناسبت برگزاري بيستمين جشنواره بين المللي تئاتر كودك و نوجوان چاپ و منتشر مي شوند.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، دو كتاب جديد در زمينه تئاتر كودك و نوجوان با مشاركت انتشارات نمايش به پژوهشگران و هنرمندان اين عرصه معرفي مي شود.

مجموعه دوم از نمايشنامه هاي «ديويد وود» كه شامل پنج نمايشنامه است با ترجمه سيد حسين فدايي حسين و كتاب «نمايش خلاق در تربيت كودكان» تاليف «آناهيتا غني زاده» به مناسبت جشنواره بيستم چاپ و منتشر مي شوند.

«ديويد وود» كه سال گذشته نيز همزمان با جشنواره نوزدهم پنج نمايشنامه ترجمه شده از او در اختيار دوستداران كتاب قرار گرفت يكي از نمايشنامه نويسان معتبر دنيا در حوزه تئاتر كودك و نوجوان به شمار مي رود.** رسانه هاي فعال در انعكاس اخبار جشنواره تئاتر كودك تجليل مي شوند

قائم مقام مدير اجرايي بيستمين جشنواره بين المللي تئاتر كودك و نوجوان گفت: پس از ارزيابي كمي و كيفي اخبار توسط داوران، رسانه هاي فعال در انعكاس اخبار جشنواره تئاتر كودك تجليل مي شوند.

«هادي فيض ‌منش» با بيان اينكه رسانه‌ ها تاكنون در انعكاس اخبار جشنواره عملكرد مطلوبي داشته‌اند، اظهار كرد: اصحاب رسانه بازوان توانمند ستاد اجرايي جشنواره محسوب مي شوند.

فيض‌منش گفت: پيرو مذاكره اي كه خانه مطبوعات با ستاد اجرايي جشنواره تئاتر كودك و نوجوان داشت، مقرر شد تيم داوري خانه مطبوعات، اخبار منتشر شده در رسانه هاي مكتوب را داوري و از بهترين رسانه تجليل ويژه شود.

وي ضمن تشكر از رسانه‌هاي مكتوب و خبرگزاري ها در انتشار اخبار، بيان كرد: با ارزيابي كمي و كيفي خبرهاي جشنواره، با برگزاري مراسمي از رسانه‌هايي كه رويدادهاي بيستمين جشنواره بين المللي تئاتر كودك و نوجوان را به نحو شايسته پوشش دادند، تجليل مي شود.** جشنواره تئاتر فرهنگ‌ها را منتقل مي كند

عضو شوراي اسلامي شهر همدان معتقد است جشنواره بين المللي تئاتر كودك و نوجوان انتقال فرهنگ‌ها و آئين اسلامي ايراني را به دنبال دارد.

«محمدعلي پرزاد» اظهار كرد: تئاتر هنر فاخري است كه مي‌تواند انسان را به كمال رسانده و تمام حواس بشر را به خود جلب كند.

وي با تأكيد بر اينكه در تئاتر خرد و احساس در كنار هم قرار مي گيرد، گفت: هنر تئاتر نه تنها تفنن و سرگرمي دارد، بلكه مسير بالندگي و فرهيختگي را پيش روي انسان مي‌گذارد.

بيستمين جشنواره بين‌المللي تئاتر كودك و نوجوان با دبيري شهرام كرمي و مشاركت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان از تاريخ 24 تا 30 مهر در اين شهر برگزار مي‌شود.

فراهنگ**9266**1588

سرخط اخبار فرهنگ