بجنورد - مه شديد در گردنه هاي 'امين الله' و 'اسدلي' در استان خراسان شمالي، موجب كندي تردد خودروهاي عبوري در اين محورها شده است.

مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي خراسان شمالي روز سه شنبه به ايرنا اظهار كرد: اكنون تردد خودروها در گردنه امين الله در محور غربي بجنورد - جنگل گلستان و نيز گردنه جنوبي 'اسدلي' در حدفاصل بجنورد - اسفراين با كندي امكانپذير است.

'محمد مشتري' افزود: اداره كل راه و شهرسازي استان با همكاري شركت توزيع برق استان، براي آسان سازي حركت خودروها تمام چراغ هاي روشنايي مه شكن نصب شده در اين مسيرها را روشن نگهداشته است.

وي اضافه كرد: رانندگاني كه قصد تردد در محورهاي ياد شده را دارند بايد قبل از حركت از سلامت چراغ خودرو خود بخصوص مه شكن آن اطمينان حاصل كنند.

مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي خراسان شمالي همچنين به رانندگان توصيه كرد در محورهاي كوهستاني اين استان با سرعت مطمئنه و نيز رعايت فاصله طولي از ديگر خودروها رانده و با راهداران مستقر در مسيرها همكاري لازم را داشته باشند.

مشتري اظهار كرد: گروه هاي پليس راه و امداد و نجات جمعيت هلال احمر در گردنه هاي استان خراسان شمالي حضور فيزيكي دارند و در صورت نياز به مسافران خدمات رساني خواهند كرد.

به گفته وي محور 'جوزك' و 'چمن بيد' در حوزه استحفاظي راه و شهرسازي شهرستان 'مانه و سملقان' نيز داراي مه شديدي است كه مي طلبد رانندگان در اين محدوده نيز دقت بيشتري در تردد داشته باشند.

او گفت: اكنون تمام محورهاي اصلي و فرعي خراسان شمالي باز و تردد خودروها در آن جريان دارد.

اداره كل هواشناسي خراسان شمالي وضعيت هواي اين استان را تا اوايل هفته آينده تمام ابري، همراه با بارش باران، مه شديد و احتمال بارش برف در ارتفاعات پيش بيني كرده است. ك/3

2712/626

سرخط اخبار استان‌ها