معاون استاندار اردبیل: سرعین باید در جذب سرمایه گذاران پیشقدم باشد

اردبیل - معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: سرعین به عنوان شهر گردشگری دارای استعدادهای بالقوه سرمایه گذاری است و این شهر باید در زمینه جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی پیشقدم شود.

به گزارش روز سه شنبه استانداری اردبیل ، سیدكمال الدین میرجعفریان در جلسه معارفه شهردار جدید شهر سرعین افزود: استعدادها و ظرفیت های گردشگری سرعین بی نظیر بوده اما برای شكوفایی این استعدادها نیازمند معرفی و جذب سرمایه گذاران بویژه سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

وی با بیان این كه هم اكنون زیرساخت ها در سرعین برای دستیابی به رشد و توسعه پایدار فراهم شده گفت: این زیرساخت ها نیازمند تلاش مجموعه شورا و شهرداری برای توسعه شهری پایدار است.

وی اظهار كرد: شهرداری و شورا باید با هدف گذاری مناسب برای خدمات رسانی مطلوب و در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارائه خدمت بی منت اقدام كرده و در شان شهر گردشگری سرعین و مردم این شهرستان گام های محكم و بلندی بردارد.

وی با تاكید بر این كه امروز سرعین دیگر به این استان تعلق نداشته و متعلق به كل كشور است افزود: بر اساس این نگرش باید فعالیت های توسعه در این شهر صورت بگیرد و با دید كلان و برنامه ریزی بلند مدت به آن نگاه شود.

میرجعفریان گفت: توجه ویژه به معابر شهری و ایجاد پاركینگ ها متناسب با ترافیك درون شهری و توسعه فضاهای سبز و پارك ها در راستای خدمات رسانی به شهروندان و گردشگران با هدف گذاری میان مدت و بلندمدت نیازمند برنامه ریزی مناسب است كه باید در اولویت قرار بگیرد.

وی توجه به مسائل فرهنگی در كنار فعالیت های عمرانی را ضروری دانست و افزود: وجهه فرهنگی سرعین باید تقویت شود تا علاوه بر چهره گردشگری و تفریحی این شهرستان به عنوان چهره گردشگری فرهنگی نیز شناخته شود.

به گزارش ایرنا ، فرماندار سرعین نیز در این آیین مسوولیت در این شهر را با توجه به جنبه گردشگری آن بسیار حساس و سخت دانست و گفت: اصل و وظیفه خدمت در این شهر خدمت به گردشگران است تا روند رشد گردشگری را در این شهرستان شاهد باشیم.

علی واحد تحقق این مهم را نیازمند برنامه ریزی، تلاش، تعامل، عمل به وظیفه و تعهد و خدمت دانست و افزود: با وجود این كه آمار دقیقی مبنی بر تعداد گردشگران این شهرستان نداریم اما اگر سال گذشته بر اساس آمار منتشره شش میلیون گردشگر به این شهر سفر كرده باشند،باید با هدف گذاری و آینده نگری این تعداد طی امسال و سال های آینده به بیش از هفت و هشت میلیون نفر افزایش یابد.

دراین آیین رضا زنده دل بعنوان شهردار جدید سرعین معرفی شد .

8123/594/530

سرخط اخبار استان‌ها