مشهد- مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران خراسان رضوي گفت: همه كساني كه به جمهوري اسلامي آري گفتند ايثارگر هستند.

عابدين عابدي مقدم روز سه شنبه در ششمين همايش سالانه تقدير از دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه آزاد اسلامي مشهد افزود: نه تنها كساني كه در جبهه حضور داشتند بلكه همه آنهايي كه در پشت جبهه خدمت رساني مي كردند نيز ايثارگر هستند.

وي خطاب به فرزندان شاهد و ايثارگر گفت:شما بايد به بهترين شكل در راه كسب علم و دانش تلاش كرده و برترين در رشته خود باشيد، درجات علمي را طي كرده و از همه امكاناتي كه در اين فضاي آموزشي براي رفع نيازهاي علمي شما فراهم شده است استفاده كنيد زيرا بدين شكل مي‌توانيد قدرشناس زحمات خدمتگزاران خود در محيط دانشگاه باشيد.

وي از حمايت رييس دانشگاه آزاد واحد مشهد از دانشجويان شاهد و ايثارگر اين دانشگاه اظهار خرسندي كرد و گفت: با توجه به بيش از ميلياردها تومان طلب دانشگاه از بنياد شهيد، مسوولان دانشگاه آزاد مشهد همچنان به دانشجويان شاهد و ايثارگر به شكل كامل خدمت رساني كرده و مشكلات آنان به ويژه نيازهاي علمي آنها را برطرف مي سازند كه اين امر اين جاي قدرداني دارد.

وي فعاليت بيش از پيش دانشجويان در عرصه‌هاي مختلف علمي، پژوهشي و فرهنگي را خواستار شد و بر تلاش دانشجويان شاهد و ايثارگر در جهت ارتقاي تحصيلي تاكيد كرد.

در اين همايش رياست دانشگاه آزاد اسلامي مشهد نيز امنيت، سرافرازي و پيشرفت كشور را در گرو خون شهدا دانست و گفت:هر فرد ايراني بايد قدردان اين نعمت الهي باشد.

دكتر ' ناصر پريز ' با تاكيد بر پاسداري از خون شهدا توسط مسوولان و خانواده هاي شاهد و ايثارگر افزود : مسوولان نظام با انجام وظايف قانوني و معنوي اين وظيفه خطير را انجام مي دهند اما شما فرزندان شاهد و ايثارگر هستيد كه با تلاش و كوشش خود در راه كسب علم و دانش بايستي مانند پدرانتان به جامعه اسلامي خدمت رساني كنيد.

وي با بيان اينكه فرزندان شاهد و ايثارگر بايد در رشته تحصيلي خود برتر و نمونه باشند، اظهار داشت: چرخه‌هاي نظام اسلامي و مسووليتهاي خطير آن بايد در آينده به وسيله شما دانشجويان شاهد و ايثارگر اداره شود پس حداكثر تلاش خود را انجام داده و از امكانات موجود در فضاي دانشگاه براي رشد و كسب رتبه‌هاي برتر علمي و معنوي استفاده كنيد.

وي از دانشجويان شاهد و ايثارگر خواست مشكلاتشان را به خادمان خود در دانشگاه آزاد مشهد انتقال داده تا در جهت رفع آن اقدام شود.

وي گفت:دانشگاه آزاد اسلامي مشهد امكاناتي از قبيل برگزاري كلاسهاي تقويت بنيه علمي و مشاوره براي دانشجويان شاهد و ايثارگر فراهم نموده كه اميد است از اين امكانات به نحو شايسته استفاده شود.

در اين همايش از 71 نفر از دانشجويان برتر علمي شاهد و ايثارگر دانشگاه آزاد اسلامي مشهد در چهار مقطع تحصيلي با اهداي جوايزي قدرداني شد.

1922/659

سرخط اخبار استان‌ها