پیرموذن: پیگیر مشكلات آبی استان اردبیل هستم

اردبیل- نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس و در دیدار با وزیران پیگیر مشكلات استانی و بخصوص مشكلات مربوط به حوزه آب منطقه هستم.

كمال الدین پیرموذن روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به میزان بارش های استان همچنین رودخانه های دایمی و فصلی كه در منطقه جاری هستند، اردبیل از ظرفیت خوبی در این زمینه برخوردار است كه باید به آن توجه ویژه ای شود.

وی اضافه كرد: در این راستا بهبود كیفیت آب آسامیدنی اردبیل و منطقه مغان، پروژه های سدسازی استان مانند سد عنبران و حق آبه استان از رودخانه قزل اوزن را پیگیری می كنیم.

او همچنین به دیدار خود با رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره كرد و گفت: در این نشست بر سرعت بخشی به خدمات رسانی در منطقه بی نظیر گردشگری سرعین و همچنین اردبیل و در جهت بارور كردن ظرفیت های منطقه تاكید و مقرر شد، دكتر نجفی از منطقه دیداری داشته باشد.

وی در ادامه از پیگیری انتصاب شهرداران مجرب و كارآمد توسط شوراها خبر داد و افزود: در انتظار تعیین شهرداران توسط شوراها نیز هستیم تا پس از انتخاب آنها بهتر بتوانیم از امكانات دولتی در جهت عمران شهرها بهره ببریم.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: مشكلات حوزه تولید و همچنین بهره برداری از معادن استان نیز در دستور كار قرار دارد.

او در ادامه گفت: در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بر تقویت مراكز ایرنا بخصوص مركز اردبیل و همچنین دانشكده خبر اردبیل و بها دادن به مسایل فرهنگی و بخصوص فرهنگ شیعی در منطقه تاكید شد.

وی همچنین در خصوص گزینه های استانداری اردبیل گفت: مجمع نمایندگان استان سه گزینه را برای استانداری در نظر گرفته و به وزارت كشور معرفی كردند كه تلاش می كنیم تا یكی از این افراد به عنوان گزینه نهایی معرفی شود، البته گزینه هایی از سوی وزارت كشور در نظر گرفته شده كه به هر حال همچنان پیگیر هستیم و تلاش می كنیم تا استاندار جزو اصلح ترین ها باشد.

پیرموذن همچنین با اشاره به دور جدید مجمع نمایندگان استان های شمالغرب كشور تشریح كرد: مجمع با دبیر اولی آقایی، دبیر دومی فرهنگی و سخنگویی خان محمدی كار خود را آغاز كرده و با رویكرد عمرانی مسایل پروژه های زیربنایی و سایر بخش های این استان ها را پیش برده و مسایل گردشگری، دریاچه ارومیه و راه آهن شمالغرب را در دستور كار قرار داده است.

8123/593

سرخط اخبار استان‌ها