كارگزاران نظام بايد الگويي براي اداي فريضه نماز باشند

امام جمعه تفت در جلسه ستاد اقامه نماز تفت گفت:مسئولان و كارگزاران نظام مقدس جمهوري اسلامي بايد الگويي براي سايرين در اداي فريضه الهي نماز باشند.

به گزارش خبرنگار ايرنا امام جمعه تفت با اشاره به جايگاه رفيع نماز در دين مبين اسلام گفت: نماز ستون دين و از مهم ترين عبادات است كه برپايي آن بر همه مسلمانان واجب گرديده است.

حجت الاسلام محمدرضا مديح با بيان اين كه مسئولان و كارگزاران نظام مقدس جمهوري اسلامي الگويي براي سايرين در اداي اين فريضه الهي هستند ادامه داد: برپايي هر چه با شكوه تر مراسم هاي نماز جماعت و شركت فعال مسئولان در آن، در ترويج فرهنگ نماز در جامعه موثر است كه برنامه ريزي جامع براي گسترش فرهنگ نماز و نمازخواني در سطح جامعه امري ضروري است.

مديح در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به برگزاري مطلوب مراسم تجليل از خادمان و فعالان قرآني از دست اندر كاران برگزاري اين مراسم فرهنگي قدرداني كرد.

فرماندار تفت نيز در اين نشست با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ نماز و نمازخواني گفت: تنها فريضه اي كه تعطيل نمي شود و عدم انجام آن هيچ عذري را نمي پذيرد نماز است.

ابوالقاسم دهقان نماز را كليد حل مشكلات و رفع موانع در زندگي انسان عنوان كرد و افزود: هر اقدامي كه در زمينه ترويج فرهنگ نماز و نمازخواني در جامعه صورت پذيرد شايسته تجليل و قدرداني است.

فرماندار تفت با تاكيد بر نظارت مديران دستگاههاي اجرايي در اقامه صحيح و منظم نماز در ادارات اظهار داشت: اگر تمامي كارها بر مبناي نماز و آموزه هاي متعالي اين فريضه الهي استوار باشد هرگز با زيان و خسران مواجه نخواهيم شد. ك/2

7547/1968

سرخط اخبار استان‌ها