امام جمعه شهركرد: فرهنگ غنی غدیر در جامعه ترویج و نهادینه شود

شهركرد- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهركرد، ترویج و تبیین فرهنگ غنی غدیر و مقام و فضایل حضرت علی علیه السلام در دهه امامت و ولایت را ضرورت همگانی بیان كرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'محمد علی نكونام' روز یكشنبه در ستاد برگزاری دهه امامت و ولایت چهارمحال وبختیاری اظهار داشت:محتوا و فرهنگ واقعه غدیر باید برای مردم تبیین شود و در اجرای برنامه های بزرگداشت این دهه به سمت مردمی شدن برنامه ها حركت كنیم.

وی افزود:فرهنگ غدیر كامل كننده دین است و ترویج فرهنگ غدیر، كمال دین و هر آنچه كه اعتلای بشریت است را ترویج می دهد.

امام جمعه شهركرد با تاكید بر لزوم تداوم اجرای برنامه های گرامی داشت دهه امامت و ولایت در كشور، تاكید كرد:پرداختن به موضوع غدیر همت، همفكری و مشاركت جدی متناسب با منزلت این روز می خواهد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری و دبیر ستاد بزرگداشت برنامه های دهه امات و ولایت استان نیز در این نشست، گفت: امسال همزمان با دهه امامت و ولایت 13 عنوان برنامه فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در استان برگزار می شود.

'علی گرجی' اظهار داشت: نهادینه كردن جشن های دهه امامت و ولایت با اجرای برنامه های متنوع و تاثیرگذار فرهنگی و آیینی ضروری است.

وی اظهار داشت: بنیاد بین المللی غدیر در برنامه ریزی های كلان و اساسی خود، با در نظر گرفتن دورنما و افق روشن معنوی، از روز عید قربان تا غدیر خم را به نام دهه امامت و ولایت نامگذاری كرد تا مردم نیز به اهمیت و استمرار ولایت و امامت بیش از پیش در جامعه اسلامی پی ببرند.

7361/547

سرخط اخبار استان‌ها