فرمانده منطقه دوم دريايي ولايت جاسك:دفاع مقدس ، تحقق وعده الهي بود

جاسك، بندرعباس- فرمانده منطقه دوم دريايي ولايت جاسك گفت: دفاع مقدس تحقق وعده الهي بود و ملت ما در دفاع مقدس نشان داد كه اگر براي خدا و در راه خدا قيام كنيم ، نزول ياري خدا حتمي است و اين درس بزرگي براي بشريت امروز و ملت‌ها است.

به گزارش ايرنا، امير دريادار دوم 'غلامرضا شيراني' جمعه به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع نمازگزاران جاسك، افزود: دفاع مقدس جلوه‌اي از حضور يكپارچه ملتي مومن بود كه براي دفاع از سرزمين و فرهنگ خود بپا خاست.

وي گفت:در دفاع مقدس فشارهاي سنگين جبهه استكبار، و مقاومت جانانه ملت ايران، تبديل به بستري شد تا هويت حقيقي اين ملت كه سرشار از شجاعت، وفاداري، ايثارگري و عشق به آرمان‌هاي الهي است، احيا شود و در خدمت كمال و پيشرفت ايران قرار گيرد.

فرمانده منطقه دوم دريايي ولايت، با اشاره به جنايات آمريكا در كشورهاي مختلف و دسيسه آنان براي ايجاد آشوب در منطقه ، حماسه دفاع مقدس را سندي براي آشكارسازي چهره ي حقيقي دشمنان و مستكبران دانست.

وي اظهاركرد: دفاع مقدس، نماد مظلوميت يك ملت پاك و آزاده است كه پرده از چهره كريه استكبار جهاني مدعي مبارزه با تروريسم دريد و پرده از چهره كساني كنار زده شد، كه با يك دست جنايت كرده و با دست ديگر شعار آزادي، دموكراسي و حقوق بشر مي‌دهند.

شيراني افزود: امروز قابل قبول نيست كساني از هزاران كيلومتر دورتر به منطقه ما لشكركشي كنند و دست به اشغال، كشتار، ‌تهديد و ناامني بزنند، و بخواهند بين ملت‌ها اختلاف اندازند.

وي گفت:آنها سالانه چندين ميليارد دلار در منطقه ما سلاح مي‌فروشند و قابل قبول نيست كه همزمان بخواهند شعار برپايي امنيت داده و ديگران را متهم به ايجاد ناامني كنند.

اين فرمانده نظامي افزود: آنها بايد بدانند كه ملت‌هاي منطقه مي‌توانند امنيت خود را برپا كنند، پس بايد دست از توهين به استقلال و شخصيت ملت‌هاي منطقه بردارند.

شيراني گفت: امروز بيشترين رويارويي ما با غرب در ابعاد اقتصادي و فرهنگي است، و دشمنان به دنبال جلوگيري از ساخت يك فرهنگ و تمدن يعني پيشرفت و توسعه ايران هستند.

فرمانده منطقه دوم دريايي ولايت جاسك، اظهاركرد: دفاع مقدس مي تواند به نسل سوم و چهارم اثبات كند كه همانطور كه برادران شما موفق بودند، شما هم مي توانيد در اين رويارويي با آمريكا موفق باشيد.

شيراني افزود: جنگ اقتصادي و تهديدهاي پيش آمده، همه موجب يك نعمت و بركت است ، و ما الان بايد در زمينه فرهنگ و تمدن بتوانيم حرفمان را بزنيم، لذا بايد نسل سوم و چهارم را با كمك دفاع مقدس آماده كنيم تا آنها هم مثل پدرانشان ايفاي نقش بكنند. ك/2

7199/668/ 640