۱۸ شهریور ۱۳۹۲،‏ ۱۰:۱۶
کد خبر: 80807828
۰ نفر
سه دانشگاه بزرگ دولتی در گیلان تاسیس می شود

رشت - عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: سه دانشگاه بزرگ دولتی در غرب، مركز (ویژه بانوان) و در شرق استان گیلان تاسیس می شود.

'جبار كوچكی نژاد' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در تشریح سفر دو روزه اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به گیلان اظهار كرد: در این سفر جلسات متعددی برای بررسی مسایل و مشكلات مراكز آموزش عالی و واحدهای آموزشی استان گیلان برگزار شد.

وی با اشاره به حضور روسای دانشگاه های گیلان، مسوولان آموزش وپرورش استان و دست اندركاران كشوری وزارتخانه های علوم و آموزش وپرورش در این جلسات افزود: ایجاد رشته های جدید در مراكز دانشگاهی گیلان، توجه به مراكز آموزش عالی استان و راه اندازی رشته های جدید در مقطع تحصیلات تكمیلی با توجه به ظرفیت های موجود دانشگاهی از جمله موارد مطرح شده در این جلسات بود.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات نیز بر این امر تاكید كردند كه برای رفع مشكلات مراكز آموزشی گیلان اهتمام لازم را خواهند داشت.

وی یادآور شد: با توجه به آغاز سال جدید تحصیلی ، مشكلات در بخش كمبود فضاهای آموزشی، تجهیزات، توزیع كتاب و نوشت افزار نیز مورد بررسی قرار گرفت.

كوچكی نژاد به قانون تعیین تكلیف 25 هزار نیروی شركتی، خدماتی و آموزشی وزارت آموزش وپرورش اشاره و اضافه كرد: با گذشت یك سال از تصویب این قانون، هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده كه این موضوع در نشست اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز بررسی شد.

وی با اشاره به نبود فضای كافی در واحدهای آموزشی گیلان در مقطع پیش دبستانی گفت: در جلسه اعضای كمیسیون تاكید شد كه این مساله در بخشنامه ای به مدیران آموزش و پرورش استان ابلاغ شود تا نسبت به رفع این كاستی اقدام لازم صورت گیرد.

اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز شنبه هفته جاری به منظور شناخت ظرفیت های موجود، آشنایی با موانع و مشكلات و ارائه راهكارهایی برای تقویت بیشتر ساختارهای آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در سفری دو روزه به استان گیلان آمدند.

142 هزار دانشجو در حدود 40 مركز آموزش عالی استان مشغول تحصیل هستند. ك/3

7286/695/508

سرخط اخبار فرهنگ