معاون ستاد كل نيروهاي مسلح: بايد با ولايتمداري و افزايش بصيرت گام برداشت

مشهد - معاون راهبردي ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران گفت: بايد با ولايتمداري و افزايش بصيرت در عرصه هاي مختلف دفاع از آرمانهاي نظام جمهوري اسلامي و حماسه سياسي و اقتصادي گامهاي موثري برداشت.

سردار سرلشگر پاسدار 'مصطفي ايزدي' عصر يكشنبه در يادواره سالروزه شهادت سرلشگر شهيد 'محمود كاوه' فرمانده لشگر ويژه شهدا و شهداي عمليات كربلاي دو، در مشهد افزود: بايد با روحيه جهادي، حفظ وحدت و همدلي و تبعيت از منويات ولي فقيه در عرصه هاي اجراي فريضه امر به معروف و نهي از منكر و مقابله با جنگ نرم دشمنان به رسالت خطير خود عمل كرد و راه شهدا را تداوم بخشيم.

وي ضمن بيان خاطراتي از شهيد كاوه در دوران دفاع مقدس ادامه داد: اين شهيد يك فرد انقلابي و خودساخته به معناي واقعي بود و با برخورداري از خصوصيات ممتازي نظير ولايتمداري، شجاعت، ايثار، جديت و نظم در كارها رشادتهاي بسياري در عمليات اين دوران از خود نشان داد.

معاون ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: سرلشگر شهيد كاوه از نبوغ بسياري در هدايت، طراحي و فرماندهي رشته عمليات دوران هشت ساله جنگ تحميلي برخوردار بود.

سرلشگر ايزدي اظهار داشت: دلاورمردان زيادي از خراسان و به خصوص خراسان رضوي در دوران دفاع مقدس منشاء جانفشانيهاي بسيار در دفاع از سرحدات كشور بودند كه از جمله آنان مي توان به شهيدان كاوه، چراغچي و برونسي اشاره كرد.

همچنين در اين مراسم از كتاب حماسه يك دلاور، پويانمايي و داستان مصور كه در ارتباط با شهيد كاوه توسط اداره كل صدا و سيماي خراسان رضوي توليد شده با حضور خانواده اين شهيد رونمايي شد.

رونمايي از دومين لوح فشرده جامع زندگي و مبارزات شهيد 'علي اصغر حسيني محراب' يكي از فرماندهان خراساني دوران دفاع مقدس از ديگر بخشهاي اين يادواره بود.

سردار سرلشگر شهيد 'محمود كاوه' فرمانده لشگر ويژه شهدا در دوران دفاع مقدس در يازدهم شهريورماه 1365 در 'عمليات كربلاي دو' بر بلنداي قله حاج عمران به شهادت رسيد و دل صخره و كوه، ياد و خاطره شجاعتهاي بي نظير او را در خود ثبت كرد.

'عمليات كربلاي دو' در منطقه اي به وسعت تقريبي 50 كيلومترمربع از جبهه هاي شمالي و منطقه حاج عمران در تاريخ 10 شهريور ماه 65 اجرا شد. در اين عمليات ارتفاعات منطقه حاج عمران به تصرف رزمندگان اسلام درآمد و نيروهاي دشمن بعثي متحمل سه هزار كشته و زخمي و 200 اسير شدند.ك/2

7490/659