فلاحتيان معاون امور برق و انرژي وزارت نيرو شد

تهران- وزير نيرو با صدور حكمي «هوشنگ فلاحتيان» را به عنوان معاون جديد اين وزارتخانه در امور برق و انرژي منصوب كرد.

به گزارش روز شنبه ايرنا،«حميد چيت چيان» در اين حكم برنامه ريزي كلان برق و انرژي كشور، توسعه و تسهيل مشاركت بخش خصوصي در صنعت برق كشور، تأسيس نهاد تنظيم بازار برق، توسعه رقابت در فعاليت هاي صنعت برق به ويژه در توليد برق و صنايع پشتيبان، افزايش سهم انرژي هاي نو، توليد پراكنده و توليد همزمان برق و حرارت را از وظايف مهم معاونت امور برق وانرژي عنوان كرده است.

وزير نيرو بهبود و ارتقاي ساز و كارهاي تحقق وظايف حاكميتي وزارت نيرو در عرصه توليد و توزيع برق كه توسط بخش خصوصي انجام مي شود، اصلاح اقتصاد برق، افزايش بهره وري، ضريب ذخيره و ضريب بار در شبكه برق و كاهش شدت انرژي و مديريت جانب عرضه و تقاضاي برق را از ديگر وظايف مهم پيش روي فلاحتيان عنوان كرده است.

چيت چيان در اين حكم آورده است: انتظار مي رود با همكاري ساير معاونان و جلب مشاركت تمام همكاران، در انجام وظايف و تحقق اهداف وزارت نيرو و برنامه هاي ارايه شده به رييس جمهوري و مجلس شوراي اسلامي اهتمام ورزيد.

'هوشنگ فلاحتيان' داراي مدرك كارشناسي ارشد مديريت اجرايي با كسب رتبه نخست از موسسه تحقيقات و مديريت، كارشناسي مهندسي مكانيك با كسب رتبه نخست از دانشگاه صنعتي اصفهان است.

وي افزون بر سابقه فعاليت در جهاد سازندگي استان چهارمحال و بختياري و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، تاكنون به عنوان رييس نيروگاه گازي هسا، رييس هيات مديره و مديرعامل شركت توزيع برق اصفهان، رييس هيات مديره و مديرعامل شركت برق منطقه اي غرب كشور، رييس هيات مديره و مديرعامل شركت برق منطقه اي باختر، رييس هيات مديره و مديرعامل شركت برق منطقه اي اصفهان در صنعت برق مشغول به كار بوده است.

استاد مشاور در چندين پروژه كارشناسي ارشد و طي دوره هاي آموزشي مختلف در زمينه توليد، انتقال و توزيع در داخل و خارج از كشور از سوابق علمي معاون جديد امور برق و انرژي وزارت نيرو محسوب مي شود.

پيش از اين مهندس 'محمد بهزاد' معاونت امور برق و انرژي وزارت نيرو را عهده دار بود.

اقتصام(2)**2021**1561