۳۰ مرداد ۱۳۹۲،‏ ۱۹:۴۶
کد خبر: 80783489
T T
۰ نفر
رييس فدراسيون جانبازان و معلولان: مشكل اصلي ورزش مديريتي است

بجنورد - رييس فدراسيون جانبازان و معلولان جمهوري اسلامي ايران گفت: مشكل اصلي در بخش ورزش كشور ضعف مديريتي است.

'محمود خسروي وفا' روز چهارشنبه در 'نشست مجمع عمومي هيات جانبازان و معلولان خراسان شمالي' در بجنورد افزود: بايد به ضعف مديريتي اين بخش پايان داد زيرا با انتخاب مديران مستعد و توانمند مشكل اين بخش مرتفع مي شود.

وي گفت: در بخش ورزشي مشكل پولي و مالي نداريم و شاهد اين مدعا نيز اختصاص هزينه هاي ميلياردي در اين بخش به خصوص براي جذب بازيكنان است.

او مشكل اصلي در بعد مالي ورزش را توزيع نامناسب اعتبارات دانست و افزود: بايد اعتبارات ورزشي به صورت عادلانه و متناسب با ميزان فعاليت فدراسيونها در اختيار آنها قرار گيرد تا بتوانيم فعاليت بيشتري در عرصه ورزشي داشته باشيم.

رييس فدراسيون جانبازان و معلولان گفت: در دو سال گذشته اعتبار ناچيزي در اختيار فدراسيونها به خصوص اين فدراسيون قرار گرفته و به تبع بودجه چنداني نيز در اختيار هياتهاي وزرشي استاني قرار نگرفت.

خسروي وفا اظهار كرد: البته فدراسيون جانبازان و معلولان به نسبت ساير فدراسيونها كمكهاي مالي خوبي در اختيار هياتهاي ورزشي گذاشته است.

وي اضافه كرد: امروز فدراسيون جانبازان و معلولان براي فعاليتهاي ورزشي دو سال گذشته خود بدهي ندارد و تمام مطالبات را پرداخت كرده است.

او گفت: اين در حالي است كه برخي هياتهاي ورزشي نه تنها در سال گذشته بلكه امسال نيز موفق به پرداخت حقوق كاركنان خود نشده و مشكلات زيادي در زمينه مالي دارند.

وي ادامه داد: فدراسيون جانبازان و معلولان امسال پنج تا شش ميليارد ريال بدهي بر جاي گذاشته كه آن هم براي اعزام بازيكنان به رقابتهاي بين المللي بوده و نشانهاي زيادي نيز كسب شده است.

رييس فدراسيون جانبازان و معلولان اضافه كرد: مشكل عمده مالي در بخش ورزشي را ناشي از ضعف مديريت مي دانم لذا با تغيير و تحولات اخير اميد زيادي به رفع مشكل مالي و اقتصادي در تمام بخشها از جمله بخش ورزشي دارم.

خسروي وفا همچنين با قدرداني از ارائه امكانات ورزشي به جانبازان و معلولان در خراسان شمالي گفت: اين استان با وجودي كه نسبت به پنج سال قبل از لحاظ زيرساختي تغيير زيادي نداشته ولي در بخش ورزشي سالنهاي خوبي در اختيار ورزشكاران جانباز و معلول قرار داده است.

وي ناكافي بودن برخي تجهيزات ورزشي را در خراسان شمالي ناشي از تغييرات مكرر در مديريت ارشد استان دانست و افزود: تغييرات مكرر مديريت ارشد موجب شده تا اين استان نتواند از لحاظ امكانات و تجهيزات رشد خوبي داشته باشد.

او همچنين قول داد بخشي از هزينه تيمهاي ورزشي جانبازان و معلولان خراسان شمالي را براي حضور در رقابتهاي كشوري تامين كند.

در نشست مجمع عمومي هيات ورزشي جانبازان و معلولان خراسان شمالي 'حسن حسيني فخر' با 14 راي از 17 راي اعضاي مجمع بار ديگر براي مدت چهار سال به عنوان رييس اين هيات برگزيده شد.ك/2

2712/626