امام جمعه شهركرد:مساجد مناطق گردشگري بايد فعال باشد

شهركرد- نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد تاكيد كرد:مساجد در مناطق گردشگري بايد فعال و پويا باشد.

به گزارش ايرنا،حجت الاسلام 'محمد علي نكونام ' روز چهارشنبه در آيين نكوداشت روز جهاني مسجد و تجليل از دست اندركاران مساجد استان در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) افزود:در شهرها و روستاهايي كه گردشگران از آن استقبال مي كند،بايد نماز جماعت اقامه شود و مساجد آن تعطيل نباشد.

وي افزود:تعطيلي مساجد در برخي زمان ها، در شان جامعه اسلامي نيست و مسجد بايد به عنوان پايگاه و كانون سياسي عبادي مطرح باشد.

به گفته وي،دين از سياست جدا نيست و مسجد به عنوان مركز سياسي و تصميم گيري بايد مطرح باشد.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد گفت: مسجد بايد مردمي مديريت شود چرا بناي مسجد بر حضور و كمك هاي مردمي شكل مي گيرد و نبايد در اين راستا تنها به كمك دولت بسنده شود.

نكونام تاكيد كرد:مسجد بايد كانون اصلاح و تربيت باشد و لازمه تحقق اصلاح و تربيت در مسجد، پويايي و فعال بودن آن در تمام عرصه ها و بها دادن به نيروهاي جوان و نوجوان است.

وي گفت:مساجد در تبيين سبك زندگي اسلامي بايد نقش اساسي را ايفا كنند و در اين راستا مسجد در جهت دهي فكري، اجتماعي و ديني افراد نقش مهمي برعهده دارد.

رييس شوراي فرهنگ عمومي چهارمحال و بختياري تاكيد كرد: مساجد كانون هاي وحدت و همبستگي مي باشد و مسجد در همه سطوح بايد محور اين همدلي و همبستگي در جامعه اسلامي باشد.

نكونام گفت:يكي از آفات مساجد تك محوري حركت كردن افراد است و حركت فردي، برنامه هاي سليقه اي و بي برنامگي در محيط مسجد يك خطر بزرگ است .

به گفته وي، همه دست اندركاران امور مسجد بايد با امام جماعت مساجد تعامل و همكاري داشته باشد .

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهركرد با اشاره به

روز جهاني مسجد و برگزاري همايش نكوداشت مسجد گفت:اين همايش با هدف تكريم حايگاه مساجد برگزار مي شود.

به گزارش ايرنا،همايش روز جهاني مسجد در چهارمحال و بختياري با حضور معاون اول قوه قضاييه در مصلاي بزرگ شهركرد با حضور ائمه جماعات و دست اندركاران مساجد استان برگزار شد.

7359

سرخط اخبار استان‌ها