كورش سليماني مجري مراسم اختتاميه دومين جشنواره تئاتر «شهر» شد

تهران - اختتاميه دومين جشنواره تئاتر «شهر» با اجراي كورش سليماني، همراه با بخش ويژه بزرگداشت «علي نصيريان» برگزار مي شود.

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا،‌ «مهدی حاجیان» كارگردان مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر«شهر» گفت: این مراسم از ساعت 18 روز شنبه 26 مردادماه در فرهنگسرای اندیشه آغاز می شود. اجرای برنامه برعهده كوروش سلیمانی است و مدت زمان برنامه 100 دقیقه پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: به جز بخش اهدای جوایز ، یك بخش ویژه به بزرگداشت استاد «علی نصیریان» اختصاص دارد.

وی با اشاره به تعداد بخش های جشنواره و مراحل مختلف اهدا جوایز تصریح كرد كه دو نفر از مسوولان حاضر در جلسه به سخنرانی در مراسم اختتامیه خواهند پرداخت.** تئاتر خیابانی در میدان دومین جشنواره تئاتر« شهر»

«مریم معترف» و «مجید امرایی» داوران بخش تئاتر خیابانی سطح كیفی آثار و نقش جشنواره تئاتر شهر در كنكاش مسائل شهری را ارزیابی كردند.

«مریم معترف» كارگردان و بازیگر شناخته شده تئاتر در سال های اخیر كه داوری آثار خیابانی جشنواره های مختلف كشور را بر عهده داشته و از داوران این بخش در جشنواره تئاتر« شهر» معتقد است: ایده نمایش های خیابانی خوب است اما در مرحله اجرا این ایده ها به درستی به اجرا درنمی آیند.

وی در نگاه كلی به مجموعه آثار این بخش می گوید: بعضی از ایده ها تكراری و ضعیف بودند ، اما ایده های خوبی هم وجود داشت كه در مرحله كارگردانی از كیفیت خوبی برخوردار نبودند. در میان نمایش هایی كه تا به امروز دیدیم چند نمایش خلاق و با كیفیت هم وجود داشت.

«مجید امرایی » منتقد و كارگردان تئاتر كه یكی از اعضا هیات داوران این بخش نیز هست تئاتر خیابانی را در حل مشكلات شهروندی موثر دانسته و تداوم جشنواره تئاتر شهر را در رسیدن به این هدف، مهم ارزیابی می كند.

وی افزود: در تدوام این جشنواره می توان به كنكاش مشكلات اجتماعی پرداخت.

دومین جشنواره تئاتر «شهر» به دبیری «شهرام كرمی» تا 26 مرداد ماه در فرهنگسرای اندیشه تهران بر پا است.

فراهنگ(2)**9266 **1561