امام جمعه موقت سميرم:دولت يازدهم به اشاعه معنويت در جامعه توجه كند

سميرم، اصفهان – امام جمعه موقت سميرم از دولت يازدهم بويژه مديران فرهنگي خواست نسبت به اشاعه معنويت در جامعه اهتمام جدي داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سجاد زینعلی در خطبه های نماز جمعه سمیرم در حسینیه انقلاب اسلامی این شهر با تقدیر از حوصله و تدبیر نمایندگان مجلس اظهار كرد: حساسیت در انتخاب و رای به وزرا تكلیف قانونی و شرعی است.

وی تصریح كرد: انتظار از دولت جدید این است كه علاوه بر تقویت نشاط معنوی و حاكم شدن فضای معنویت در جامعه به معیشت و مسائل اقتصادی مردم نیز دقت نظر داشته باشد.

وی با بیان اینكه اقامه نماز باید در جامعه دینی نمود بیشتری داشته باشد اضافه كرد: امروز مساله بدحجابی یك دغدغه عمومی است زیرا كه رواج این پدیده زشت عامل بسیاری از فسادها و بدبختی ها شده است.

خطیب جمعه موقت سمیرم به وزرا و مدیران ارشد توصیه كرد كه در انتخاب مسوولان رضایت خدا، ولایتمداری و شایستگی و تدین را لحاظ كنند.

حجت الاسلام زینعلی خاطر نشان كرد: رسیدن به توفیق ها و سربلندی در دولت منوط به پیروی از ولایت در همه ابعاد كاری و خدمت به افراد جامعه است.

وی با تسلیت هشتم شوال سالروز تخریب حرم های مطهر بقیع مدینه یادآور شد: ضروری است دوره های وهابیت شناسی در شهرستان های كوچك و مدارس و دانشگاه ها برگزار شود.

امام جمعه موقت سمیرم همچنین 28مرداد روز جهانی مسجد را تبریك گفت و از خیران و دلسوزان خواست برای احداث مساجد زیبا و در شان اسلام و تشیع همت بگمارند.

بر این اساس، آزاده سرافراز 'صفر علی پیرمرادیان' در سخنان قبل از خطبه های نماز جمعه سمیرم به بیان خاطراتی از دوران اسارت خود در اردوگاه موصل عراق و شهادت یكی از موسسان سپاه پاسداران استان آذربایجان زیر شكنجه بعثی های عرافی در این اردوگاه پرداخت.

7147/پ/1042

سرخط اخبار استان‌ها