بومي سازي از راهبردهاي اساسي ايميدرو در سال جاري است

تهران - معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه فناوري و حمايت خاص از بومي سازي در همه مقاطع زنجيره هاي توليد، كم يا بي اثر كردن محدوديت هاي بين المللي و نيز ايجاد پايگاه اطلاعاتي بومي سازي، از جمله برنامه هاي راهبردي ايميدرو است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، امیر امینی افزود: توسعه مراكز تحقیقاتی و پژوهشی از برنامه های جدی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) محسوب می شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سهم سازندگان داخلی در ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز صنایع معدنی، تصریح كرد: در بخش های سیمان، مس و آلومینیوم به ترتیب 80 ، 60 و 40 درصد تجهیزات و قطعات كارخانه ها، توسط شركت های داخلی ساخته شده است.

وی افزود: در حوزه آهن و فولاد، واحدهای احیای مستقیم، كوره بلند، فولادسازی و گندله سازی به ترتیب 80 ، 65 ، 60 و 50 درصد قطعات و تجهیزات بومی سازی شده است.

بگفته امینی، به تازگی هلدینگی با همكاری ایمیدرو و ایدرو شكل گرفته كه به منظور تامین ماشین آلات و تجهیزات معدن و صنایع معدنی است.

بر پایه گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو، امینی هدف از شكل گیری هلدینگ مذكور را دستیابی به تكنولوژی ساخت تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز معادن و صنایع معدنی و تامین این نیازها با استفاده حداكثری از توان داخلی، ذكر كرد.

اقتصام (1)** 1559/1594

سرخط اخبار اقتصاد