۱۱ مرداد ۱۳۹۲،‏ ۲۱:۲۴
کد خبر: 80759867
۰ نفر
مراسم روز جهاني قدس در آفريقاي جنوبي برگزار شد

پرتوريا - مراسم روز جهاني قدس همزمان با آخرين روز جمعه ماه مبارك رمضان، با حضور پرشور مسلمانان روزه دار در شهرهاي مختلف كشور آفريقاي جنوبي برگزار شد.

بگزارش ایرنا، همانند سال های گذشته ، هزاران تن از مسلمانان و آزاداندیشان آفریقای جنوبی در كلان شهرهای كیپ تاون ، پرتوریا ، ژوهانسبورگ و دوربان با حضور در راهپیمایی و مراسم روز جهانی قدس خشم و انزجار خود را از جنایات رژیم جعلی صهیونیستی و اشغالگری های این رژیم به نمایش گذاشتند.

مركز اسلامی آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ بعد از نماز جمعه شاهد برگزاری مراسم روز جهانی قدس با حضور شخصت های سیاسی و مذهبی و مسلمانان روزه دار بود.

در این مراسم ، علاوه بر محمد فرجی سفیر جمهوری اسلامی ایران، كاردار فلسطین و سفیر عراق در پرتوریا نیز حضور داشتند.

سخنرانان در این مراسم ضمن محكوم كردن جنایت های رژیم صهیونیستی خواستار آزادی سرزمین های اشغالی فلسطین شدند.

مراسم و راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی نیز در بعد از نماز جمعه در منطقه مسلمان نشین لودیوم برگزار شد.

راهپیمایی روز جهانی قدس در كلان شهر كیپ تاون نیز همانند سال های گذشته در برابر مسجد زینت الاسلام واقع در مركز این شهر برگزار گردید.

كلان شهر دوربان نیز روز جمعه همزمان با آخرین جمعه ماه مبارك رمضان شاهد مراسم روز جهانی قدس بود.

گروه های سیاسی، شخصیت های دینی و مجامع اسلامی در آفریقای جنوبی در اطلاعیه و بیانیه هایی مسلمانان و آزاداندیشان این كشور را برای حضور در مراسم روز جهانی قدس دعوت به عمل آورده بودند.

شاخه جوانان حزب حاكم كنگره ملی آفریقا در كیپ غربی ازجمله گروههای سیاسی بود كه در بیانیه ای ضمن حمایت از برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس ، از مردم برای شركت دراین مراسم دعوت به عمل آورده بود.

حدود دو درصد از جمعیت 52 میلیونی آفریقای جنوبی مسلمان هستند.

بیشتر این مسلمانان در كلان شهرهای كیپ تاون، ژوهانسبورگ ، پرتوریا و دوربان زندگی می كنند.

خاورم.1552

سرخط اخبار جهان