استان تمام شيعه نشين ايلام غرق در ماتم مظلوم كوفه است

ايلام- همزمان با فرا رسيدن 21 ماه مبارك رمضان و سالروز شهادت مظلومانه حضرت علي(ع) استان ايلام يكپارچه عزادار و سوگوار مظلوم كوفه شده است.

به گزارش ایرنا، مردم روزه دار مناطق مختلف استان ایلام امروز سه شنبه با راه اندازی دسته های عزاداری و سینه زنی و برگزاری محافل سوگواری در غم شهادت نخستین پیشوای شیعیان جهان حضرت علی(ع) اشك ماتم ریختند.

به همین مناسبت امروز مردم استان تمام شیعه نشین ایلام همگام با دیگر هموطنان در سراسر كشور عزادار امام خوبی ها هستند و در غم شهادتش اشك ماتم می ریزند.

آیین های عزاداری و سوگواری در بقاع متبركه و زیارتگاه های مختلف استان ایلام نیز اكنون در حال برگزاری است و هزاران نفر از مردم در این محافل شركت دارند.

شهرهای مختلف استان اكنون سیاهپوش شده و مردم رخت عزا و سوگواری به تن دارند.

بر پایه گزارش های رسیده از خبرنگاران ایرنا، محافل عزاداری و سوگواری شهادت امام علی(ع) شب گذشته كه مصادف با دومین شب از لیالی قدر بود تا پاسی از شب در شهرستان های مختلف استان ایلام ادامه داشت.

روزه داران استان ایلام امروز به همین مناسب اقدام به پخت غذاهای محلی و پخش میان روزه داران می كنند.

بر پایه گزارش های رسیده از خبرنگاران، این آیین ها در شهرستان های مهران، دهلران، دره شهر، آبدانان، چرداول، ملكشاهی، ایوان، سیروان و بدره نیز در حال برگزاری است.

صحن امام زاده علی صالح (ع) شب گذشته تا صبح مملو از هزاران نفر از جمعیت عزادار بود و آیین های ویژه شب های قدر تا سحر در این مكان مقدس برگزار شد. ك/4

7171/565