امام جمعه جيرفت: روز قدس زمان ابراز نفرت از طاغوت است

جيرفت - امام جمعه جيرفت با بيان اين كه روز قدس روز نفرت به طاغوت است، گفت: ملت ايران اسلامي بار ديگر همراه با ساير ملل مسلمان جهان با حضور در راهپيمايي روز قدس نفرت و انزجار خود را از اسرائيل غاصب نشان مي دهند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'اصغر عسكری' شامگاه یكشنبه در نشست برنامه ریزی روز قدس ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) افزود: این امام بزرگوار انسانی كامل و اسوه جهاد، شهادت، علم، حكمت و عدالت بود.

وی با اشاره به این كه جمعه آخر ماه رمضان بنا به فرمان امام راحل روز قدس نامگذاری شده است، گفت: اندیشه مقدس رهایی قدس شریف یكی از آرزوهای امام راحل بود كه تاكنون محقق نشده اما افق های روشنی دیده می شود كه اسرائیل رو به سقوط است.

امام جمعه جیرفت خاطرنشان كرد: امام راحل مسلمانان جهان را دعوت كرد تا در جمعه آخر ماه مبارك رمضان به میدان بیایند و شعار مرگر بر اسرائیل را سر دهند و امروز به خوبی مشاهده می شود كه روز قدس به یك مسئله جهانی تبدیل شده است.

وی اضافه كرد: راهپیمایی روز قدس در جیرفت بعد از نماز جمعه از مسجد جامع این شهر تا چهارراه فرمانداری برگزار می‌شود.

حجت الاسلام عسكری گفت: برای برگزاری راهپیمایی روز قدس و عید سعید فطر برنامه‌ریزی صورت گیرد تا برنامه های این دو روز با شكوه هر چه تمام تر برگزار شود.

وی خاطرنشان كرد: نماز جمعه این هفته با راهپیمایی روز قدس همراه است و این راهپیمایی به دلیل گرمی هوا بعد از نماز جمعه انجام می ‌شود.

امام جمعه جیرفت گفت: باید زمان برپایی راهپیمایی در مساجد، حسینیه‌ ها، سطح شهر و همچنین از طریق رسانه‌ ها اطلاع ‌رسانی شود.

وی افزود: نماز عید سعید فطر امسال نیز در مصلای جیرفت برگزار خواهد شد.ك/2

7444/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها