پيكر يكي از فرماندهان دوران دفاع مقدس در تهران تشييع شد

شهرري - پيكر امير سرتيپ دوم ستاد «ضياء بخش نصيري زيبا»، جانباز دوران دفاع مقدس روز شنبه در تهران تشييع شد.

به گزارش ایرنا، آیین تشیع پیكر این فرمانده ارتش با حضور امیر سرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از فرماندهان و همرزمان وی از مقابل ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی برگزار شد.

امیر پوردستان در این آیین با اشاره به دلاورمردیهای این فرمانده شجاع ارتش گفت: او از فرماندهانی بود كه با تمام قوت و قدرت در مقابل هجوم نیروهای بعثی ایستادگی و دركنار سربازانش به عنوان خط شكن عمل می كرد.

امیر نصیری زیبا كه در سال 1336 به استخدام ارتش در آمده بود، پس از گذراندن دوره های متعدد نظامی در یگانهای ارتش مشغول خدمت شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه های جنگ شد و در سمت فرمانده گردان 163، فرمانده تیپ های یك، دو و سه لشكر 77 پیروز ثامن الائمه (ع) خراسان، فرمانده تیپ 40 سراب و فرمانده لشكر 77 نیروی زمینی ارتش به انجام امور محوله پرداخت.

امیر نصیری زیبا در دوران دفاع مقدس در عملیات های میمك، طریق القدس، فتح المبین، ثامن الائمه (ع)، بیت المقدس، رمضان و مرصاد حضور داشت.

در عملیات میمك به علت كمبود شدید آب به دو كلیه اش آسیب جدی وارد شد، اما پس از جنگ تحمیلی هیچ گاه به ثبت جانبازی خود اقدام نكرد. این فرمانده دفاع مقدس پس از 33 سال خدمت در سال 1369 بازنشسته شد.

این امیر سرافراز پس از سالها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت در دوران دفاع مقدس، از فروردین امسال در بیمارستان بستری شد و سوم مرداد ماه دعوت حق رالبیك گفت و به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

787/1914 /1600/ 684