تجليل شماري از  اصحاب رسانه از شهيده سيده طاهره هاشمي

تهران- جمعي از اهالي رسانه روز سه شنبه با حضور در منزل خانواده شهيده 'سيده طاهره هاشمي' در تهران از اين شهيد شاخص سال 92 تجليل كردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، در این دیدار كه روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین برگزار كننده آن بود، ‌خواهر و برادران شهیده هاشمی ضمن استقبال از این ملاقات به برخی از ویژگی های شخصیتی این شهید كه به گفته آنها از نبوغ و ذوق سرشاری برخوردار بود، اشاره كردند.

سید حسام هاشمی از برادران این شهید والا مقام با اشاره به انس خواهر شهیدش با قرآن و معارف اسلامی گفت: وی از كودكی با قرآن، نهج‌البلاغه و سایر كتب اسلامی انس و الفت خاصی پیدا كرد و به دلیل جو فرهنگی و مذهبی خانواده، روح تشنه ‌اش با عمیق‌ترین مفاهیم دینی و معنوی سیراب شد.

وی افزود: شهیده هاشمی بینش و بصیرت سیاسی بسیار قوی داشت و در محیط مدرسه علاوه بر كسب علم، به انجام فعالیت های سیاسی و تربیتی نیز می پرداخت.

حسام هاشمی اظهارداشت: خواهرم به حجابش بسیار مقید بود، قبل از انقلاب هم با چادر به مدرسه می رفت، حتی سرِ كلاس هم چادرش را از سر برنمی داشت، او همواره می گفت رزمندگان با سلاح می جنگند ما نیز باید با قلم خود به جنگ دشمن برویم .

به گفته وی، طاهره هاشمی كه متولد سال 1346 در روستای شهیدآباد شهرستان آمل بود، دانش‌آموزی نمونه و درسخوان بود كه هرگز در ادای تكالیف واجب دینی كوتاهی نمی‌كرد.

حسام هاشمی در باره نحوه شهادت این شهید گفت: شهیده هاشمی كه در زمان شهادت دانش آموز بود در تاریخ ششم بهمن ماه 1360 در حالی كه تنها 14 سال داشت هدف اصابت گلوله دشمنان قرار گرفت.

وی به هنگام شهادت سرگرم رساندن كمك های دارویی و غذا به نیروهای بسیج بود.

قرار است در راستای اجرای طرح معنوی ' دیدار اهالی رسانه با خانواده شهدای برجسته كشور'، هر بار اصحاب رسانه با خانواده یكی از این شهدا دیدار داشته باشند.

اجتمام(3)9177**1880**1569

سرخط اخبار جامعه