مديرعامل ايرنا: رسالت كشورهاي مستقل مقابله با سلطه رسانه اي است

مينسك – مديرعامل سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) پيشنهاد كرد، مسئولان كشورهاي مستقل با همگرايي در آگاهي بخشي به افكار عمومي، تبليغات نادرست رسانه هاي كشورهاي سلطه طلب را خنثي كنند.

به گزارش ایرنا، 'مجید امیدی شهركی' روز جمعه در دیدار با ' دمیتری شدكو' قائم مقام وزارت اطلاع رسانی بلاروس افزود: آزادی كه رسانه های كشورهای سلطه طلب ادعا می كنند، یك فریب بزرگ است و همواره شاهد نقض حریم شخصی شهروندان در كشورهای مدعی آزادی هستیم.

مدیرعامل ایرنا كه برای شركت در همایش سالانه اتحادیه رسانه های روسی زبان به بلاروس سفر كرده است، با استقبال از سخنان 'الكساندر لوكاشنكو' رییس جمهوری بلاروس در آیین گشایش این همایش گفت:وظیفه مسئولان و نخبگان این است كه با اطلاع رسانی و روشنگری اجازه ندهند امپراتوری سلطه رسانه ای در سیاست خود برای بهره كشی از افكار عمومی موفق شود.

امیدی شهركی با اظهار خرسندی از روابط نزدیك دو كشور ایران و بلاروس افزود: راهبرد ما دوستی با تمام ملت های مستقل است و برای ملت و دولت دوست بلاروس آرزوی موفقیت داریم.

قائم مقام وزارت اطلاع رسانی بلاروس نیز با اظهار خرسندی از امضای سند تكمیلی همكاری میان ایرنا و خبرگزاری 'ّبلتا' گفت: كشور ما هدف اطلاع رسانی غلط رسانه های خارجی قرار گرفته و تبلیغات منفی آن ها باعث تحریف افكار عمومی جهان شده است.

شدكو گفت: مواضع بلاروس و ایران بسیار نزدیك است و دو كشور می توانند با همكاری در مقابله با مشكلاتی كه دشمنان خارجی ایجاد كرده اند، ایستادگی كنند.

پانزدهمین كنگره جهانی اتحادیه رسانه های روسی زبان روز پنجشنبه در مینسك آغاز بكار كرد و به مدت سه روز دستوركار خود را در ارتباط با چالش ها و فرصت های فراروی این رسانه ها به بحث و رایزنی می گذارد.

مدیرعامل ایرنا كه به عنوان مهمان ویژه به این اجلاس دعوت شده است، در حاشیه برگزاری آن با مسئولان و نمایندگان رسانه های شركت كننده در همایش دیدار و گفت و گو كرد.

اروپام/ 1377**518 **1917

سرخط اخبار جهان