نماينده كره شمالي در سازمان ملل آمريكا را مسول افزايش تنش ها در شبه جزيره كره دانست

سازمان ملل – نماينده كره شمالي در سازمان ملل روز جمعه يك نشست خبري دولت آمريكا و سئول را مسول شكست پيشنهادهاي پيونگ يانگ براي گفتگوهاي صلح و افزايش تنش ها در منطقه دانست و از سازمان ملل متحد به دليل تبديل شدن به پوششي براي حضور آمريكا در منطقه بشدت انتقاد كرد.

به گزارش ایرنا 'سین سان هو' نماینده دایم جمهوری دموكراتیك كره شمالی در سازمان ملل در نشستی خبری در مقر سازمان ملل گفت: اكنون میان كره شمالی و جنوبی وضعیت نه جنگ و نه صلح حاكم است و ما نیازمند ایجاد سازوكاری برای رسیدن به صلح و جلوگیری از جنگ هستیم.

نماینده كره شمالی به بیانیه اخیر رهبری كره شمالی برای گفتگوی مستقیم با سئول و آمریكا اشاره كرد و گفت: این پیشنهاد برای رسیدن به یك سازوكار برای صلح بود اما آمریكا و سئول آن را رد كردند.

سین سان هو افزود: آمریكا از سئول به عنوان ابزاری علیه كره شمالی بهره می برد.

وی آمریكا را به سواستفاده از نام سازمان ملل در كره جنوبی متهم كرد و گفت: دفتر سازمان ملل در سئول درواقع دفتر آمریكا می باشد.

نماینده كره شمالی، سازمان ملل را به دلیل اینكه به دولت آمریكا اجازه سواستفاده از نام این سازمان را می دهد، بشدت مورد انتقاد قرار داد و تصریح كرد سازمان ملل تبدیل به یك طرف جنگ علیه كره شمالی شده و به این ترتیب به اعتبار این نهاد بین المللی ضربه زده است.

نماینده كره شمالی گفت: دفتر فرماندهی سازمان ملل در كره جنوبی تبدیل به یك مركز حضور نیروهای چندملیتی شده است.

وی گفت: دولت آمریكا از كره جنوبی و حضور در آن كشور برای سیطره بر منطقه اقیانوس آرام بهره می برد.

نماینده كره شمالی در سازمان ملل خاطر نشان كرد آمریكا با زرادخانه هسته ای خود، كره شمالی را مورد تهدید قرار می دهد و پیونگ یانگ به هیچ وجه در مقابل تهدیدهای آن عقب نشینی نخواهد كرد.

سین سان هو تاكید كرد: پیونگ یانگ به هیچ وجه بازدارندگی هسته ای خود را كنار نخواهد گذاشت و آمریكا مسول افزایش تنش ها در شبه جزیره كره می باشد.

او یادآور شد در صورتی كه دولت اوباما از خود حسن نیت نشان دهد، ما آماده گفتگو با آمریكا هستیم.

وی تاكید كرد: خلع سلاح هسته ای كه آمریكا از آن سخن می گوید، نباید یكجانبه انجام پذیرد.

اروپام 2251 **1908

سرخط اخبار جهان