انتخابات 24 خرداد دشمن را زمين گير كرد

جيرفت - امام جمعه موقت جيرفت با اشاره به اين كه انتخابات رياست جمهوري بسيار آرام و مطلوب برگزار شد، گفت: شادي مردم دلچسب بود و دشمن نيز زمين گير و توطئه هايش خنثي شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'عباس اسدی' در خطبه های نماز جمعه جیرفت افزود: مسائل سیاسی و جناحی باعث نشود كه فرد خطوط قرمز دین خود را رها كند و نتواند پاسخگوی خدای خود باشد، در انرژی هسته ای هم آقای روحانی گفتند ما كوتاه نمی آییم، اگر دشمن چیزی می گوید ممكن است برای تخریب باشد و ملت ایران هم راهی را بروند كه رهبری می فرمایند.

وی ادامه داد: بزرگترین توطئه دشمنان و بدخواهان تقلب در انتخابات بود كه ثابت شد ادعای آنها در گذشته دروغ بود، زیرا حكومت از آرای مردم صیانت می كند و دروغ آنها نمایان شد اما باز هم عذرخواهی نكردند.

خطیب موقت جمعه جیرفت، گفت: حدود 360 هزار رای كافی بود تا انتخابات به دور دوم برود و مجریان انتخابات، 360 هزار رای را پاس داشتند تا نام منتخب ملت از صندوق ها بیرون بیاید.

وی با بیان اینكه حجت الاسلام حسن روحانی از اعضای جامعه روحانیت مبارز و فردی اعتدال گرا و پیرو ولایت است، افزود: وحدت و همدلی هم اكنون نظر رهبر معظم انقلاب است و كسانی كه پیرو ولایت اند بحث های جناحی و سیاسی را كنار بگذارند و دلگرم در كنار هم كار كنند.

وی گفت: طرفداران ببینید نامزدهای آنها چه كردند؛ اول اینكه تبریك گفتند و دوم اینكه برنامه هایی را كه داشتند تقدیم رئیس جمهور منتحب كردند و گفتند ما برای خدمت به مردم آمدیم، اگر خواستید به این برنامه ها عمل كنید و ما هم كمك خواهیم كرد لذا این همدلی را باید همه یاد بگیرند.

امام جمعه موقت جیرفت اظهار كرد: مردم به كسی رای دادند كه قول داد وضع موجود را بهبود بخشد، بنابراین هیچ كدام از جریان های سیاسی نمی توانند وضع موجود را به نفع خود مصادره كنند.

وی ادامه داد: آنچه مردم در انتخابات شورای شهر جیرفت رای دادند نتیجه عمل خوب شهردار منتخب شورای قبل بود و امید است مانند سالهای گذشته اعضای شورای شهر در خدمت به مردم تلاش كنند تا مردم دوباره خواهان رای دادن به آنها باشند.

خطیب موقت جمعه جیرفت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اول تیر سالروز تاسیس سازمان تبلغات اسلامی گفت: امام راحل (ره) فرمودند سازمان تبلیغات اسلامی فرهنگ مذهبی را ترویج می كند و رویكرد آن با مردم است و مردم اگر ارتباطی با آن دارند، براساس فرهنگ دینی است.

حجت الاسلام اسدی با تبریك نیمه شعبان و میلاد امام زمان (عج) اضافه كرد: شب نیمه شعبان بعد از قدر برترین شب هاست، این ماه هم ماه ائمه است.

وی تاكید كرد: در كارهایی كه افراد تحت عنوان شادی در شب نیمه شعبان انجام می دهند، مراقبت لازم انجام شود، احترام بگذارند، راه بندان نكنند و نسبت به رعایت نظافت عمومی دقت نمایند.

خطیب موقت جمعه جیرفت با تبریك سوم تیر به سربازان گمنام امام زمان(عج) و هفتم تیر به دست اندركاران دستگاه قضا، گفت: طی این سال ها به كادر قضایی شهرستان چندان نیرویی اضافه نشده هرچند كه پرونده های بخش اسماعیلیه به دستگاه قضا جیرفت اضافه شد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به رفع مشكل نیروی انسانی دستگاه قضایی بیان كرد: از هشت سال پیش تاكنون در جیرفت جرایم امنیتی در حد صفر است.

وی ادامه داد: با این وجود نیروی انتظامی باید دقت كرده و پرسنل قضایی هم به سارقان كه امنیت جامعه را به هم می زنند رحم نكنند و اشد مجازات را برای آنها در نظر بگیرند.

خطیب موقت جمعه جیرفت با بیان اینكه جرایم خشن در شهرستان به شدت كاهش یافته است گفت: این آمار قابل مقایسه با سال های قبل نیست كه دلیلش ارتقای فرهنگ امنیتی و مواظبت جوانان از ورود به درگیری هاست.

وی با اشاره به افزایش اختلافات خانوادگی، افزود: من یقین دارم عامل اكثر اختلافات خانوادگی، ماهواره است.

وی با گرامیداشت هفتم تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و روز قوه قضائیه گفت: شهید بهشتی فردی بسیار عالم، دانشمند و عادل بود و خدمات بسیاری برای نظام انجام داد و بیشترین تلاش و بار علمی تدوین قانون اساسی نیز بر روی دوش وی بود چنانكه امام راحل (ره) در مورد آن شهید فرمودند بهشتی به تنهایی برای ما یك ملت بود.ك/2

7445/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها