امام جمعه كيش: اعتدال راه پيشرفت و توسعه كشور است

كيش- امام جمعه كيش با اشاره به طرح شعار 'اعتدال' از سوي رييس جمهوري منتخب ملت ايران گفت: در پيش گرفتن مشي اعتدال راه پيشرفت و توسعه و گره گشايي از مشكلات كشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی در خطبه دوم نماز جمعه كیش افزود: برای توسعه كشور باید از همه ظرفیت ها و نیروها استفاده كرد و دلسوزانه همه قابلیت ها و ظرفیت های كشور را به كار گرفت كه شعارها و مواضع رییس جمهوری منتخب ملت نیز بر این امر دلالت دارد.

امام جمعه كیش با تقدیر از حضور گسترده مردم پای صندوق های رای در انتخابات 24 خرداد گفت: باید از مردم عزیز، فهیم و شریف ایران تشكر كرد كه با وجود تبلیغاتی كه دشمن برای كاهش مشاركت مردم در انتخابات داشت، بیش از 72 درصد واجدان شرایط در انتخابات شركت كردند.

وی با اشاره به تعاریف موجود در عرف بین المللی درباره حضور 72 درصدی مردم در انتخابات، این موضوع را گواهی بر وجود مردمسالاری واقعی در نظام جمهوری اسلامی دانست.

علیدادی گفت: به منتخب عزیز و ارزشمندی كه توانست در این انتخابات رای و اعتماد مردم را جلب كند و همچنین دست اندركاران انتخابات در هیات های اجرایی و نظارت برگزاری باشكوه این رویداد مهم در تاریخ ملت ایران را تبریك می گویم.

وی اظهار كرد: دست اندركاران انتخابات در بخش اجرا و در بخش نظارت در صیانت از آرای مردم همت كردند و امانتداران امین و خوبی بودند كه به واسطه این توفیق باید به آنها تبریك گفت.

امام جمعه كیش در ادامه رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 را یادآور شد و تصریح كرد: در انتخابات 24 خرداد باری دیگر مظلومیت جمهوری اسلامی ایران آشكار شد كه دشمن در انتخابات سال 88 اتهام تقلب را به نظام نسبت داد و عده ای نیز در داخل ناآگاهانه یا عامدانه تبلیغاتی در این زمینه به راه انداختند.

علیدادی با اشاره به نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: این نتایج نشان می دهد كه رییس جمهوری اسلامی ایران در كمال صیانت از آرای مردم انتخاب می شود.

امام جمعه كیش در ادامه با بیان این كه تجارب دولت های نهم و دهم می تواند تجربه خوبی فراروی دولت یازدهم باشد، اظهار كرد: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند دو دولت اخیر خوبی ها و در عین حال نقص ها و ضعف هایی داشتند كه شایسته است دولت جدید به خوبی ها توجه و در راستای رفع نقص ها سعی كند.

علیدادی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه تصریح كرد: در خصوص مدیریت منقطه كیش نیز در آینده حرف هایی دارم كه در جای خود خواهم گفت.

امام جمعه كیش همچنین به منتخبان مردم كیش در انتخابات شورای اسلامی شهر و دیگر نامزدهای انتخابات به واسطه حضور در صحنه انتخابات تبریك گفت.

وی ابراز امیدواری كرد كه شورای شهر كیش در دوره جدید فعالیت خود در كنار سایر نهادها و ارگان ها به مردم خدمت قابل توجهی را ارایه كند.

رییس شورای فرهنگ عمومی كیش در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه كیش با تبریك فرارسیدن نیمه شعبان، سالروز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) بر برگزاری با شكوه جشن های این مناسبت و شركت گسترده آحاد مردم در این جشن ها تاكید كرد.

علیدادی همچنین نامگذاری نیمه شعبان به عنوان روز سرباز گمنام امام زمان (عج) را یادآوری و اظهار كرد: خدمات صادقانه، دلسوزانه و عالمانه سربازان گمنام امام زمان (عج) بر كسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: این نیروهای ارزشمند نظام اسلامی با كمال اخلاص بدون این كه بخواهند از هزاران فعالیتی كه در راستای حفظ امنیت كشور انجام می دهند بخش كوچكی را منعكس كنند در حال فعالیت هستند و به حق سربازان گمنام حضرت ولی عصر (عج) هستند.

امام جمعه كیش در ادامه با اشاره به به فرارسیدن هفته قوه قضاییه، اهمیت كار قضاوت در تعالیم دینی را یادآور شد و این هفته را به رییس دستگاه قضایی و كاركنان آن تبریك گفت. ك/2

2026/668

سرخط اخبار استان‌ها