مردم در تنظيم عقود قانوني نهايت دقت و هوشياري را به كار گيرند

زنجان - رييس كل دادگستري استان زنجان، گفت: مردم در تنظيم عقود قانوني نهايت دقت و هوشياري را به كار گيرند تا به اين طريق از ايجاد مشكلات قضايي جلوگيري شود.

به گزارش ایرنا، جعفر گل محمدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان، افزود: مهمترین علت بسیاری از پرونده های رسیده به مراجع قضایی نداشتن شناخت كافی از روند و روال قانونی تنظیم قراردادها است.

وی یادآورشد: خداوند متعال در قرآن كریم به صراحت بر لزوم رعایت موازین شرعی و قانونی برای از ایجاد مشكل قضایی تاكید كرده است و مردم نیز باید در تمام تجارت ها و معاملات خود به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

گل محمدی اظهار كرد: واحد معازرت قانونی دادگستری در تمام استانها و شهرستان ها، آماده ارائه مشاوره رایگان به تمام افرادی است كه قصد تنظیم سند و انجام معامله تجاری را دارند.

رییس كل دادگستری استان زنجان، گفت: استفاده از مشاور حقوقی و یا مطالعه در زمینه روند قانونی تنظیم قراردادها می تواند به افزایش آگاهی افراد و در نهایت جلوگیری از مشكلات بعدی موثر باشد.

وی خاطرنشان كرد: در صورتی كه مردم تمام قواعد قانونی و قوانین لازم در مورد تنظیم قراردادهای تجاری را رعایت می كردند، در سال گذشته 120 هزار پرونده قضایی در دادگستری كل این استان تشكیل نمی شد.

7319/522

سرخط اخبار استان‌ها