۳۱ خرداد ۱۳۹۲،‏ ۱۳:۰۳
کد خبر: 80707455
۰ نفر
درخرداد / هزار و 686 كيلوگرم مواد مخدر در استان يزد كشف و ضبط شد

يزد - فرمانده انتظامي استان يزد از كشف و ضبط يك هزار و 686 كيلوگرم نواع مواد مخدر در خرداد در سطح اين استان خبرداد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرتیپ دوم 'منوچهر امان اللهی' افزود: ماموران در این مدت ضمن شناسایی و انهدام دو باند مواد مخدر و دستگیری عوامل تهیه، توزیع و حمل مواد مخدر، یك تن و 686 كیلو و 745 گرم انواع مواد مخدر كشف و ضبط كردند.

وی، مجموع مواد مخدر مكشوفه را یك هزار و 227 كیلوگرم تریاك، 46 كیلوگرم حشیش، 500گرم هرویین ، 400كیلوگرم مرفین و 13 كیلو و 245 گرم سایر مواد عنوان كرد.

وی گفت: 33 دستگاه خودرو سبك و سنگین حامل مواد مخدر نیز،توسط ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان و با همكاری دیگر یگان های انتظامی كشف و ضبط شد.

وی افزود:اعتیاد سر منشاء بسیاری از آشفتگی‌ها و از هم گسیختگی‌ اجتماعی همچون طلاق،انحراف جنسی، نزاع‌ خانوادگی و غیره است.

فرمانده انتظامی یزد اظهاركرد: دشمنان ایران اسلامی قصد دارند با وارد كردن مواد مخدر به كشور قشر جوان ما كه همان آینده سازان كشور هستند را تخریب كنند كه در این زمینه پلیس با تمام توان نقشه های شوم آنان را خنثی و در این راه تا نابودی كامل آنان طرح های خود را به اجرا خواهد گذاشت.

امان اللهی با بیان اینكه خانواده مهمترین نقش را در پیشگیری از اعتیاد دارد گفت: خانواده ها باید در فرزندان خود این باور را ایجاد كنند كه برای شاد زیستن نیازی به مصرف موادمخدر نیست و شادی كاذب مواد مخدر، به سرعت جای خود را به غم و اندوه خواهد داد.ك/1

7536/1968/ 640