۳۱ خرداد ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۴۶
کد خبر: 80707450
۰ نفر
يك هزار و 686 كيلوگرم مواد مخدر در استان يزد كشف شد

يزد - فرمانده انتظامي استان يزد از كشف يك هزار و 686 كيلوگرم نواع مواد مخدر طي ماه خرداد در سطح اين استان خبرداد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرتیپ دوم 'منوچهر امان اللهی' افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان با همكاری دیگر یگان های انتظامی با تلاش شبانه روزی و تشدید مقابله با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ و اشرافیت كامل بر محورهای فرعی و اصلی استان موفق شدند در خردادماه امسال 33 دستگاه خودرو سبك و سنگین حامل مواد مخدر را شناسایی و متوقف كنند.

وی افزود: ماموران پر تلاش استان در این مدت ضمن شناسایی و انهدام دو باند بزرگ مواد مخدر و دستگیری عوامل تهیه، توزیع و حمل مواد مخدر یك تن و 686 كیلو و 745 گرم انواع مواد مخدر كشف كردند.

فرمانده انتظامی استان یزد مجموع مواد مخدر مكشوفه را 1227كیلو تریاك، 46 كیلو حشیش، 500گرم هروئین ، 400كیلو گرم مرفین و 13 كیلو و 245 گرم سایر مواد عنوان كرد.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اینكه اعتیاد سر منشاء بسیاری از آشفتگی‌ها و از هم گسیختگی‌های اجتماعی همچون طلاق، انحراف جنسی، نزاع‌های خانوادگی و غیره است، گفت: دشمنان ایران اسلامی قصد دارند با وارد كردن مواد مخدر به كشور قشر جوان ما كه همان آینده سازان كشور هستند را تخریب كنند كه در این زمینه پلیس با تمام توان نقشه های شوم آنان را خنثی و در این راه تا نابودی كامل آنان طرح های خود را به اجرای خواهد گذاشت.

امان اللهی در پایان با بیان اینكه خانواده مهمترین نقش در پیشگیری از اعتیاد دارد گفت: خانواده ها می بایست در فرزندان خود این باور را ایجاد كنند كه برای شاد زیستن نیازی به مصرف موادمخدر نیست و شادی كاذب مواد مخدر، به سرعت جای خود را به غم و اندوه خواهد داد.ك/1

7536/1968

سرخط اخبار استان‌ها