۳۱ خرداد ۱۳۹۲،‏ ۱۱:۳۱
کد خبر: 80707415
۰ نفر
70 هزار ميليارد ريال براي بخش كشاورزي كشور اختصاص داده شد

ليكك- عضو كميسيون آب، منابع طبيعي و كشاورزي مجلس شوراي اسلامي از اختصاص 70 هزار ميليارد ريال براي توسعه بخش كشاورزي كشور در بودجه سال 92 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام 'سید علی محمد بزرگواری' روز جمعه در نشست با مسوولان محلی شهرستان بهمئی افزود: بخش عمده ای از این میزان اعتبار به مناطق محروم و استان های برخوردار از منابع آبی و كشاورزی اختصاص داده شده است.

وی بیان كرد: مجلس و دولت توجه خاصی به بخش كشاورزی دارند، و برای اشتغالزایی و توسعه این بخش برنامه های جامع و مناسبی در برنامه پنجم توسعه نیز پیش بینی شده است.

بزرگواری، تبدیل كشاورزی سنتی و معیشتی به كشاورزی پیشرفته با تكنولوژی جدید را از مهمترین سیاست های دولت و مجلس به ویژه كمیسیون مربوطه عنوان كرد و افزود: توسعه آبیاری تحت فشار و توسعه كشت های حفاظتی و نیمه حفاظتی از مهمترین این برنامه ها است.

رییس سازمان جهاد كشاورزی كهگیلویه و بویر احمد نیز در این نشست گفت: در دنیای امروز سه نوع كشاورزی معیشتی، نیمه تجاری و حرفه ای وجود دارد.

'سید یعقوب موسوی' افزود: كشاورزی معیشتی تنها نیازهای خانوار را تامین می كند، نیمه تجاری برای خانوار و مازاد آن برای جامعه فعالیت می كند، و كشاورزی حرفه ای كه هدف كشورهای توسعه یافته است نیاز جامعه را تامین می كند.

وی گفت: مهمترین سیاست جهاد كشاورزی در شهرستان بهمئی به دلیل اقلیم خشك و نیمه خشك آن، احداث سدها و طرح های آبخیزداری برای كنترل آب و سیلاب ها است.

موسوی افزود: انجام این زیرساخت ها هزینه زیادی را می طلبد كه ضروری است نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولان اجرایی كهگیلویه وبویراحمد جهاد كشاورزی را در این راستا بیشتر حمایت كنند.

در این آیین تعدادی از كشاورزان و دامداران نمونه شهرستان بهمئی تجلیل شدند.

7534/671/ 640