1200 نفر در هسته ها ي فرهنگي سازن تبليغات اسلامي فعاليت مي كنند

زنجان - كارشناس امور فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان زنجان و دبير اجرايي طرح اوقات فراغت گفت: در برنامه هاي طرح اوقات فراغت استان زنجان 1200 نفر در اين هسته هاي فرهنگي سازمان فعاليت خواهند كرد.

امیرعلی امینی راد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه اوقات فراغت سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان در بخش ها و طرح های مختلف در طول سال انجام می شود.

وی یادآورشد: بخشی از این برنامه ها برای غنی سازی اوقات فراغت است كه به شیوه های مختلف اجرا می شود و طرح هسته های فرهنگی جوان برای گروه سنی 15 تا 30 سال است.

امینی راد تصریح كرد: تعدادكل هسته های فرهنگی جوانان 40 هسته است كه در هر هسته حداكثر 30 نفر جذب می شوند.

وی تاكید كرد: موضوعات این هسته ها برحسب نیاز این گروه سنی و نظر خواهی های انجام شده و همچنین بر اساس اولویت طبقات دسته بندی شده است كه در هر جلسه موضوعی مطرح شده و خود اعضا موضوع را بر اساس منابع مختلف مورد تحقیق و بررسی قرار می دهد.

امینی راد ابرازكرد: آورده جوانان در كلاس مورد بحث قرار گرفته و مباحث توسط مبلغ جمع آوری شده و به نشریه تبدیل می شود.

وی خاطرنشان كرد: در این هسته ها 60 مبلغ بومی تدریس خواهند كرد.

كارشناس امور فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان و دبیر اجرایی طرح اوقات فراغت گفت: موضوعات به صورت بصیرتی با موضوع، گفتمان اندیشه جوان دینی ، گفتمان اخلاقی ، گفتمان اجتماعی و گفتمان بصیرت سیاسی است.

امینی راد افزود: در شهرستان ها و روستاهایی كه دارای بیشترین جمعیت است این كلاس ها برگزار می شود.

وی اظهاركرد: 30 نفر اعضا كلاس های هسته های فرهنگی به پنج گروه تقسیم می شوند و هر گروه استعدادیابی شده و بر اساس استعدادهایی كه دارند فعالیت می كنند.

امینی راد افزود: طرح بوستان معرفت نیز برای گروه سنین 9 تا 14 سال است كه احكام، تاریخ اسلام، اخلاق وعقاید در این كلاس ها تدریس می شود و موضوعات بحث این كلاس ها تحقیقی نیست و به صورت كلاسیك اجرا می شود.

وی تاكید كرد: در طرح هسته های فرهنگی علاوه بر نشریه، نتایج تحقیقات در قالب بلاگ نویسی هم ارائه می شود.

7325/522

سرخط اخبار استان‌ها